NetBeans IDE 6.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się stabilna wersja zintegrowanego środowiska programistycznego dla języka Java - NetBeans IDE 6.0.

W nowym NetBeans znajdziemy między innymi inteligentniejsze uzupełnianie składni, podkreślanie zmiennych ułatwiające wyszukiwanie w kodzie oraz lepszą nawigację i inspekcję projektów. Projekt doczekał się obsługi języków Ruby, JRuby i platformy Ruby on Rails, wraz z debuggerem i uzupełnianiem składni opartym o semantykę języka. Sporo zmian dotyczy obsługi języków Java EE (Enterprise Edition), UML i C/C++.

Prócz tego rozbudowano funkcje tworzenia graficznych interfejsów użytkownika (na bazie biblioteki Swing), dzięki czemu można na przykład szybko tworzyć proste aplikacje pracujące na informacjach w bazie danych. Łatwiejszy instalator pozwala na szybsze rozpoczęcie pracy, a centrum aktualizacji dba o to, abyśmy zawsze używali najnowszych wersji środowiska i jego komponentów. Szczegółowa lista nowości, które znajdą się w nowej wersji NetBeans, znajduje się na stronie twórców.

Najnowszą wersję programu NetBeans IDE 6.0 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Programowanie -> Środowiska programistyczne.

© dobreprogramy

Komentarze