reklama

NetCalendars całkowicie bezpłatny

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CodeTwo udostępniła za darmo pełną wersję programu NetCalendars - kalendarza grupowego, który usprawnia zarządzanie terminami oraz organizację pracy. Do tej pory aplikacja znajdowała się w płatnej ofercie firmy.

NetCalendars umożliwia wielu użytkownikom jednoczesną pracę na wspólnych kalendarzach znajdujących się na różnych komputerach w sieci lokalnej w obrębie jednego biura lub w internecie. W zależności od zdefiniowania prawa dostępu z wirtualnego terminarza mogą korzystać wybrani pracownicy, zespół, jeden lub kilka działów lub nawet cała firma. Zmiany naniesione w kalendarzu przez jednego użytkownika w czasie rzeczywistym widoczne są we wszystkich komputerach, w których program został zainstalowany.

Użytkownicy programu mogą oznaczać terminy kategoriami, do których przypisane mogą być różne kolory, dzięki czemu są one bardziej czytelne. Wystarczy jeden rzut oka, aby ocenić, które zadania są najpilniejsze i ile czasu będzie wymagało ich wykonanie. Do każdego pola można dodać kilka przydatnych informacji, jak np. krótki opis, czas zakończenia, a także imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za dane wydarzenie, czyli typowe dane potrzebne zazwyczaj przy pracy z terminami. Funkcjonalnością wysoko cenioną przez dotychczasowych użytkowników jest opcja przypominania o zbliżającym się ważnym terminie. W zdefiniowanym przez użytkownika czasie na ekranie komputera wyświetla się komunikat przypominający o ważnym wydarzeniu.

Aplikacja współpracuje z kalendarzem wbudowanym w Outlooka. Każda zmiana dokonana w terminarzu outlookowym jest natychmiast i automatycznie przekopiowywana do kalendarza współdzielonego za pomocą NetCalendars. Co ważne, aby połączyć NetCalendars z terminarzem Outlooka nie trzeba posiadać serwera Exchange.

Program pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Dodatki do klientów poczty e-mail

© dobreprogramy

Komentarze

reklama