NetSky atakuje !

Strona główna Aktualności

O autorze

Od początku tygodnia skutecznie rozprzestrzenia się w sieci nowy robak internetowy - NetSky.A oraz jego młodszy brat NetSky.B. Jest to robak z rodziny Mylife, który zaciera ślady po wirusach Mydoom.A i Mimail.T. W pięciostopniowej skali zagrożenia firmy Symantec uzyskał już 4 punkty. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty e-mail i przez sieci peer-to-peer (P2P), a także w obrębie sieci lokalnych. W przypadku gdy dostaje się do komputera poprzez e-mail, jako nadawca wyświetlany jest: skynet@skynet.be, NetSky.B wykorzystuje znalezione w zainfekowanych komputerach adresy. Temat jest zgodny z nazwą załącznika. Nie należy go oczywiście otwierać. Załącznik co może wprowadzić w błąd ma ikonkę dokumentu Word. Robak może zainfekować również poprzez sieć P2P oraz sieć lokalną, szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronach Pogotovia Antyvirusowego Pandy.

Usunąć robaka można choćby korzystając ze skanera antywirusowego Panda Active Scan lub wykorzystując szczepionki, które już przygotowali najwięksi producenci oprogramowania antywirusowego (tu możesz pobrać szczepionkę Mks_Vir).

NetSky atakuje jedynie komputery działające pod kontrolą systemów Windows, jednak użytkownicy Windows 3.x spać mogą spokojnie.

© dobreprogramy
s