r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Netia kupuje Dialog i Crowley za blisko miliard złotych

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Netia poinformowała, że zawarła umowy nabycia w całości akcji firm Telefonia Dialog oraz Crowley Data Poland. Obie transakcje łącznie opiewają na kwotę blisko miliarda złotych.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Netii, najnowsze zakupy firmy wpisują się w strategię działania zdefiniowaną do 2020 roku. Celem tej strategii jest, jak nietrudno się domyślić, osiągnięcie pozycji lidera na rynku usług online w Polsce. Niewątpliwie przejęcie Dialogu i Crowleya daje duży potencjał na spełnienie tego celu — byle tylko nie okazał się on zbyt duży. Powodzenie całej operacji uzależnione jest bowiem jeszcze od pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który musi zbadać, czy tak duże zakupy nie wpłyną negatywnie na konkurencję na polskim rynku. Decyzja spodziewana jest w czwartym kwartale tego roku lub w pierwszym kwartale następnego.

Jak podaje Netia, wartość Telefonii Dialog wyceniona została na 890 mln złotych, a Crowley Data Poland na 100 mln złotych. „Nowa Netia” ma generować szacunkowo około 100 mln złotych synergii rocznie i zwiększy zasięg własnej sieci dostępowej o około 40 procent, do 2,2 mln gospodarstw domowych. Szczegółowy plan integracji obu spółek w ramach Grupy Netia zostanie zaprezentowany w drugim kwartale 2012 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.