Netia na przedświątecznych zakupach

Strona główna Aktualności

O autorze

Okres przedświąteczny to dla milionów Polaków tradycyjna gorączka zakupów. Okazuje się, że w prawdziwy szał zakupów popadła także Netia, która przejęła kolejne trzy firmy.

Netia poinformowała, że jej spółka zależna Internetia za kwotę 3,4 mln złotych nabyła firmę Interbit, która jest operatorem sieci osiedlowych i świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów na terenie Tczewa. Sieć Interbit obsługuje obecnie już ponad 3 tys. klientów ale jej potencjał jest dużo większy. Infrastruktura firmy daje możliwość obsługi ponad 13 tys. gospodarstw domowych.

Z kolei wrocławska firma Lanet, przejęta przez Netię w połowie roku i całkowicie przez nią kontrolowana, dokonała zakupu dwóch spółek - Ozimek Net oraz Ikatel Telekom. Wartość transakcji to odpowiednio 256 i 532 tys. zł. Firmy te obsługują łącznie ponad tysiąc klientów, a posiadane przez nie zasoby sieciowe umożliwiają łącznie obsługę blisko 6,5 tys. gospodarstw domowych.

Nabycie siedmiu spółek w ciągu ostatnich dni jest konsekwentną kontynuacją realizacji strategii Netii, która zakłada zdobycie miliona klientów usług szerokopasmowych w ciągu trzech lat, między innymi dzięki zakupowi lokalnych sieci osiedlowych - powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

Przypomnijmy, że w tym roku Netia zakłada przekroczenie liczby 210 tysięcy klientów szerokopasmowego Internetu i zdobycie pozycji największego dostawcy tego typu usług wśród alternatywnych do TP S.A. operatorów telekomunikacyjnych.

To zapewne ostatnie przejęcia Netii w 2007 roku. Choć żartobliwie zastrzegamy, że jeszcze wszystko możliwe - rok się bowiem jeszcze nie skończył.

© dobreprogramy