Netia wykorzystuje uwolnienie lokalnej pętli abonenckiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Netia jako pierwszy operator w Polsce rozpoczęła świadczenie usług w technologii LLU. Uwolnione linie lokalnej pętli abonenckiej już działają w ramach węzła uruchomionego w centrali TP przy ul. Kaliskiej w Warszawie.

Uwolnienie lokalnej pętli abonenckiej (LLU) polega na przejęciu przez innego operatora łącza (tzw. "ostatniej mili") pomiędzy węzłem TP, a mieszkaniem abonenta. W zależności od wybranego wariantu uwolnienia operator może świadczyć dowolne usługi, w tym między innymi usługi głosowe oraz usługi dostępu do Internetu.

Jest to ważne wydarzenie, bowiem uwolnienie pętli lokalnej zwiększa konkurencyjność rynku i daje klientom możliwość faktycznego wyboru operatora. Dzięki decyzjom regulatora rynek telekomunikacyjny w Polsce staje się naprawdę konkurencyjny. Jesteśmy zadowoleni, że prace nad uwolnieniem pętli lokalnej przebiegają zgodnie z planem. Tak jak zapowiadaliśmy, w tym roku aktywujemy w technologii LLU pierwszych klientów w Warszawie, natomiast komercyjnie będziemy świadczyć tę usługę od przyszłego roku powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

W najbliższym czasie można się spodziewać, że także inni alternatywni operatorzy będą wykorzystywać uwolnienie LLU.

© dobreprogramy

Komentarze