Netscape 9.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Po dość długich, bo trwających od początku roku pracach, firma Netscape Communications wypuściła wreszcie stabilną wersję swojej przeglądarki stron WWW, oznaczonej numerem 9.0.

Do najważniejszych nowości w Netscape 9.0 należą narzędzie do poprawiania najczęściej spotykanych błędów podczas wpisywania adresu strony, Link Pad do przechowywania interesujących nas linków, których nie chcemy dodawać do zakładek oraz możliwość instalacji rozszerzeń z drugiej wersji Firefoksa.

Prócz tego, aplikacja doczekała się korzystnego odświeżenia interfejsu, wsparcia dla standardu OPML do zapisu zakładek (często używanego w czytnikach RSS), a także dwóch drobnych, ale bardzo wygodnych funkcji, pozwalających na zresetowanie przeglądarki przy zachowaniu otwartych stron oraz na zmianę rozmiaru pól tekstowych typu textarea.

Nowy Netscape jest dostępny w wersjach dla Windows, Linuksa i MacOS X. Wydanie dla Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW, wydania dla innych systemów dostępne są na stronie twórców.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie