Neuroshima Hex

Strona główna Android Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Neuroshima Hex to implementacja świetnej, strategicznej gry planszowej. W aplikacji można toczyć rozgrywkę maksymalnie w 4 osoby, przy czym można przekazywać urządzenie innym lub zaprząc do pracy komputer.

Gra polega na wypełnianiu planszy sześciokątami w taki sposób, by zadać siedzibie głównej przeciwnika jak najwięcej obrażeń. Płytki mają różne możliwości, parametry i kierunki ataku, trzeba więc uważnie opracować strategię. Są tu także płytki rozpoczynające bitwę i modyfikujące parametry innych.

W aplikacji znalazła się także instrukcja, samouczek gry oraz tryb „informacyjny”, w którym można dowiedzieć się więcej na temat każdego z sześciokątów.

Neuroshima Hex zawiera 4 podstawowe frakcje i pozwala wybrać graczowi, którą będzie się posługiwał. Wiele żmudnych czynności, jak obliczanie inicjatywy i prowadzenie po kolei faz starcia, zostało tu zautomatyzowane. Aplikacja sama dba o zachowanie modyfikatorów i możliwości ruchów sześciokątnych płytek.

Kolejne frakcje można kupić z dodatkiem, podobnie jak możliwość grania w wysokiej rozdzielczości. W ustawieniach można także zmienić prędkość animacji, wyłączyć efekty i tak dalej. Gra powstała w Polsce i w wielu miastach odbywają się turnieje w planszową wersję Neuroshimy Hex.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Lubisz ambitną strategię? Pomóż polskiemu Eclipse na Steam Greenlight

18
18.08.2016  •  Anna Rymsza

Mam świetną wiadomość dla miłośników ambitniejszych gier strategicznych i gier planszowych w ogóle. Na Steam Greenlight o wsparcie fanów walczy cyfrowa wersja planszówki Eclipse: New Dawn for the Galaxy, tworzona przez polskie studio Big Daddys Creations. Gra może być Wam znana, bo 3 lata temu zrobiła furorę w App Store. Była jedną z nielicznych pozycji na iPady, które oferowały coś więcej, niż pozbawioną głębi zabawę palcami. W 2013 roku niewiele gier mobilnych pozwalało w takim stopniu wysilić szare komórki. Gra należy do gatunku 4X, czyli łącząca eksplorację, rozszerzanie wpływów,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję