r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Neuroshima Hex 3.1

Strona główna iOS Gry Strategiczne

Neuroshima Hex to cyfrowa implementacja świetnej, polskiej, strategicznej gry planszowej. W aplikacji można toczyć rozgrywkę maksymalnie w 4 osoby, przekazując sobie urządzenie lub pozwalając komputerowi sterować frakcjami. Mechanika i kafelki zostały przeniesione bezpośrednio z wersji analogowej.

Gra polega na wypełnianiu planszy sześciokątami w taki sposób, by zadać siedzibie głównej przeciwnika jak najwięcej obrażeń, gdy przyjdzie czas na bitwę. Płytki mają różne możliwości, parametry i kierunki ataku, trzeba więc uważnie opracować strategię, biorąc pod uwagę kolejność ruchów (inicjatywę). Są tu także płytki rozpoczynające bitwę i modyfikujące parametry innych. W aplikacji znalazła się także instrukcja, samouczek oraz tryb „informacyjny”, w którym można dowiedzieć się więcej na temat każdego z widocznych sześciokątów.

Neuroshima Hex zawiera 4 podstawowe frakcje z gry planszowej i pozwala wybrać, którą gracz będzie się posługiwał. Wiele trudnych elementów gry, jak obliczanie inicjatywy i prowadzenie po kolei faz starcia, zostało tu zautomatyzowane. Aplikacja dba o zachowanie modyfikatorów i możliwości ruchów płytek.

Frakcje z dodatków można kupić osobno. W ustawieniach można zmienić prędkość animacji, wyłączyć efekty i tak dalej. Gra planszowa jest dość popularna w naszym kraju i w wielu miastach odbywają się turnieje.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Lubisz ambitną strategię? Pomóż polskiemu Eclipse na Steam Greenlight

18
18.08.2016  •  Anna Rymsza

Mam świetną wiadomość dla miłośników ambitniejszych gier strategicznych i gier planszowych w ogóle. Na Steam Greenlight o wsparcie fanów walczy cyfrowa wersja planszówki Eclipse: New Dawn for the Galaxy, tworzona przez polskie studio Big Daddys Creations. Gra może być Wam znana, bo 3 lata temu zrobiła furorę w App Store. Była jedną z nielicznych pozycji na iPady, które oferowały coś więcej, niż pozbawioną głębi zabawę palcami. W 2013 roku niewiele gier mobilnych pozwalało w takim stopniu wysilić szare komórki. Gra należy do gatunku 4X, czyli łącząca eksplorację, rozszerzanie wpływów,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.