Neuroshima Hex Neuroshima Hex version 3.1

Strona główna iOS Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Neuroshima Hex to cyfrowa implementacja świetnej, polskiej, strategicznej gry planszowej. W aplikacji można toczyć rozgrywkę maksymalnie w 4 osoby, przekazując sobie urządzenie lub pozwalając komputerowi sterować frakcjami. Mechanika i kafelki zostały przeniesione bezpośrednio z wersji analogowej.

Gra polega na wypełnianiu planszy sześciokątami w taki sposób, by zadać siedzibie głównej przeciwnika jak najwięcej obrażeń, gdy przyjdzie czas na bitwę. Płytki mają różne możliwości, parametry i kierunki ataku, trzeba więc uważnie opracować strategię, biorąc pod uwagę kolejność ruchów (inicjatywę). Są tu także płytki rozpoczynające bitwę i modyfikujące parametry innych. W aplikacji znalazła się także instrukcja, samouczek oraz tryb „informacyjny”, w którym można dowiedzieć się więcej na temat każdego z widocznych sześciokątów.

Neuroshima Hex zawiera 4 podstawowe frakcje z gry planszowej i pozwala wybrać, którą gracz będzie się posługiwał. Wiele trudnych elementów gry, jak obliczanie inicjatywy i prowadzenie po kolei faz starcia, zostało tu zautomatyzowane. Aplikacja dba o zachowanie modyfikatorów i możliwości ruchów płytek.

Frakcje z dodatków można kupić osobno. W ustawieniach można zmienić prędkość animacji, wyłączyć efekty i tak dalej. Gra planszowa jest dość popularna w naszym kraju i w wielu miastach odbywają się turnieje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!