r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Neutralhazer 1.0.2

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów

Neutralhazer to ciekawe narzędzie dla fotografów, udostępnione w formie rozszerzenia dla programu graficznego Adobe Photoshop i Photoshop Elements. Jego zadaniem jest usuwanie ze zdjęć krajobrazowych i panoram efektu tzw. zamglenia, które objawia się m.in. zmniejszeniem widoczności oraz intensywności obiektów w tle.

Narzędzie działa w oparciu o zaawansowany algorytm, który wykrywa głębie każdego piksela na zdjęciu i usuwa z nich zamglenia. Efekt ten jest zjawiskiem atmosferycznym, a jego występowanie na fotografii, najczęściej krajobrazu, nie musi być związana z nieumiejętnym wykonaniem zdjęcia lub wykorzystaniem aparatu o niskich parametrach.

Zamglenie w dużym stopniu obniża jakość wykonanego zdjęcia. Obiekty takie jak np. drzewa, góry czy nawet niebo, znajdujące się w tle są niewyraźne, a ich kolory nieintensywne. Neutralhazer daje możliwość wygodnej korekty wspomnianego efektu oraz dobór jej intensywności.

Neutralhazer wspiera oprogramowanie Photoshop w wersjach CS3, CS4, CS5 i CS6, a także Photoshop Elements 8, 9, 10 i 11.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.