Neverwinter

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Fani gier RPG doskonale kojarzą miasto Neverwinter, na rogatkach którego to toczyli niejedną walkę tak w komputerowo odtworzonym środowisku systemu Dungeons & Dragons, jak też podczas zabawy w zgodzie ze standardowymi zasadami stołowego systemu, bardziej napędzanej wyobraźnią. Cryptic Studios z myślą o nich postanowiło przygotować kolejny bezpłatny projekt MMO, mogący spełnić ich wysokie wymagania.

Wszystko to przy niskich wymaganiach komputerowych, więc stale rozwijany projekt Neverwinter powinien świetnie działać nawet na dość dawno niemodernizowanych konfiguracjach. Prezentuje się przy tym wyśmienicie. Wszelkie lokacje, utrzymane naturalnie w stylu fantasy, przedmioty, postacie czy potwory (ze smokami włącznie) wykonano szczegółowo, z dużą dbałością o detale. Nawet jeżeli nie grafika jest w tego rodzaju produkcjach najważniejsza, ta propozycja nie ma się tutaj czego wstydzić.

Rozgrywka oparta została na lekko zmienionych zasadach 4 edycji Dungeons & Dragons. Na początku decydujemy się na jedną z kilku ras bohatera, dysponujących odmiennymi zdolnościami. Potem wskazujemy płeć, klasę, losujemy statystyki i ewentualnie modyfikujemy bardziej dokładnie wygląd domyślnego modelu herosa. Potem pozostaje już tylko zanurzyć się w fantastycznym świecie i zebrać drużynę. Najlepiej przed wyruszeniem w drogę... Rozgrywka to klasyczny już tor dla RPG akcji.

W stosunku do wielu podobnych darmowych propozycji dostępnych na rynku, Neverwinter wyróżnia się kilkoma elementami. Przede wszystkim przyciąga do gry już sama magia marki D&D. Zabawa jest przy tym dynamiczna i efektowna. Świat gry wypełniony został wieloma ciekawymi zadaniami, a sami uczestnicy przygody mogą wzbogacać go o własne wyzwania. Innymi słowy, produkt żyje oraz stale się zmienia.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor dwurdzeniowy 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 6800 lub AMD Radeon X850
  • 4 GB wolnego miejsca na dysku

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Można grać za darmo bez zgrzytania zębami,rozbudowana, mnóstwo graczy.
Gra nie ostrzega przed wyłączeniem serwerów ,połowiczne spolszczenie ,początkowo potrafi przytłoczyć.
ocena użytkownika
22.09.2017 11:18

Gra z przed kilku lat a do dziś nie tylko wygląda dobrze ale i dobrze się w nią gra.
Ma niewielkie wymagania sprzętowe ,podstawowy kontent gry jest spolszczony ,gra się jednak rozwija co niestety nie idzie w parze z tłumaczeniem ,mimo wszystko nawet jeśli ktoś nie zna Angielskiego to bez problemu sobie poradzi.
Za darmo możemy stworzyć 2 postacie za kolejne musimy zapłacić walutą zwaną ZEN.Która to dostępna jest za prawdziwe pieniążki, ale da się ją zdobywać również w grze. Rozmaitych walut jest tu zresztą całkiem sporo. Przed stworzeniem własnej postaci najlepiej poszukać poradników w sieci ,pewne rasy są po prostu bardziej predysponowane do określonych klas.
Gra od początku prowadzi za rączkę ,do obsługi używamy garstki klawiszy ,i myszki więc nie musicie się martwić że nie ogarniecie tematu :).
Najlepiej skupić się na robieniu ,misji i to w kolejności od "LV" danej misji, jaki poziom ma dana misja podejrzycie w dzienniku misji . Misje "Foundry" to misje tworzone przez graczy i sami będziecie mogli je tworzyć ,najlepiej zostawić je na później ,bywają naprawdę trudne choć bywa z tym różnie , to raczej zależne od złośliwości projektanta :) . Taką misje po wykonaniu możecie ocenić ,a jej autor otrzyma w nagrodę "Diamenty Astralne" , to jedna z wielu walut dostępnych w grze.
Poziom trudności gry jest zrównoważony , jeśli robicie wszystko po kolei , nie wyskakujecie przed szereg to i nie zderzycie się ze ścianą nie do przejścia. Nawet granie solo jest przyjemne i pod tym względem gra zjada na śniadanie wiele płatnych pozycji. Osobiście polecam i zapraszam do Neverwinter :)