r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Newsweek wPunkt 1.3.1

Strona główna Android Wiadomości Aktualności

Newsweek wPunkt to aplikacja przygotowana przez redakcję polskiej edycji tygodnika Newsweek, w której znajdziemy najciekawsze informacje z Polski i ze świata dla nadchodzącego dnia.

W aplikacji znajdziemy treści z następujących obszarów tematycznych: "Wiadomości z kraju i ze świata, "Aktualności sportowe", "Biznes, giełda, gospodarka, finanse", "Styl życia" oraz "Wiadomości naukowe". W każdej z kategorii dostępne są różne formy dziennikarskie: news, analiza, komentarz bądź felieton, znajdziemy tam też infografiki oraz filmy. Twórcy programu przewidzieli też prezent dla tych, którzy przeczytają wszystkie teksty dostępne w danym dniu. Licznik widoczny jest na dole ekranu, po przewinięciu wszystkich tekstów. Gdy zapoznamy się ze wszystkimi materiałami, wtedy w aplikacji dostępna będzie kartka z kalendarza, w której sprawdzimy, co ciekawego wydarzyło się w historii danego dnia. Ponadto, u góry ekranu znajdziemy skrót do informacji zawartych w aplikacji w minione dni, możemy też włączyć powiadomienia o nowych treściach, a także zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar czcionki. Treści można przeglądać także w trybie offline, artykuły zapisują się bowiem w pamięci aplikacji.

Minusem aplikacji jest brak narzędzi do szybkiego udostępniania treści. Znajdziemy w niej jedynie estetycznie podane artykuły, zdjęcia i filmy, opatrzone zdjęciami w wysokiej jakości. Nie da się jednak ich podać dalej, np. na Facebooka. Trzeba też się liczyć z reklamą, choć nie jest ona szczególnie uciążliwa, bo widać ją jedynie na wąskim prostokącie u góry ekranu i nie utrudnia czytania lub przeglądania multimediów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja wPunkt od Newsweeka: pomysł dobry, wykonanie mizerne

69
05.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Redakcja polskiej edycji tygodnika Newsweek ogłosiła premierę nowej, darmowej aplikacji wPunkt. Ma to być przewodnik po informacyjnym chaosie, każdego ranka przedstawiający użytkownikowi zapowiedź tego, na co w danym dniu warto zwrócić uwagę w polityce, kulturze lub nauce. Pomysł wydaje się być dobry, ale z wykonaniem Newsweek trafił jak kulą w płot. Newsweekowa aplikacja wPunkt, wydana na Androida oraz iOS, dostarcza informacje z następujących kategorii: Wiadomości z kraju i ze świata, Aktualności sportowe, Biznes, giełda, gospodarka, finanse, Styl życia oraz Wiadomości naukowe. Codziennie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.