Newsy „ekskluzywne”. Klienci Samsunga dostaną na wyłączność treści od Axela Springera

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy mobilnego sprzętu Samsunga w Europie uzyskają dostęp do unikatowych treści, przygotowywanych przez znane wydawnictwo Axel Springer. Oba koncerny podpisały porozumienie, na mocy którego będą współpracować w celu dostarczenia klientom koreańskiej firmy, jak to określono, „zestawu mediów cyfrowych”, by sprostać potrzebom konsumentów w ciągle rozwijającej się erze usług mobilnych.

Obie firmy nie szczędzą sobie z tej okazji wzajemnych pochwał. Prezes Samsunga Young Hoon Eom określił Axela Springera jako innowacyjnego partnera, dysponującego cyfrowym dziedzictwem, dzięki któremu będzie można dostarczyć przełomowe treści oraz usługi, które zachwycą i zadowolą naszych poszczególnych klientów. Z kolei Mathias Döpfner, dyrektor naczelny Axela Springera uznał Samsunga za jednego z najbardziej innowacyjnych producentów elektroniki użytkowej, z którym toczono długie rozmowy o fantastycznych możliwościach dla dziennikarstwa w erze cyfrowej.

Te nowe przełomowe treści i usługi miałyby się pojawić w całej Europiej już od początku roku 2016, jednak dla wybranych użytkowników sprzętu Samsunga z Niemiec i Polski będą one dostępne już od 3 września. Dostęp do nich zapewnić ma androidowa aplikacja UPDAY, mająca być platformą treści informacyjnych, pierwszą kompletną usługą opracowaną w ramach nowej współpracy.

Przez UPDAY użytkownicy sprzętu Samsunga uzyskają dostęp do treści łączących informacje klasy „To trzeba wiedzieć” z rynku lokalnego oraz informacje klasy „To chcę wiedzieć”, wybierane przez algorytm dostosowujący treści do indywidualnych zainteresowań klienta.

Aplikacja będzie dostępna przez sklepy Samsung GALAXY Apps, Google Play (ograniczony dla urządzeń Samsunga) oraz Galaxy Gifts. Zobaczymy, jak szybko ludziom z forum XDA developers uda się ją przystosować do innych urządzeń z Androidem.

© dobreprogramy