Nextgen Reader Nextgen Reader 6.1.1.2

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Nextgen Reader to bardzo rozbudowany klient RSS, który powstał najpierw z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem Windows Phone, a następnie pojawił się również w wersji Modern UI dla systemu Windows 8. Oferuje on integrację z serwisem Feedly, automatyczne pobieranie danych z subskrybowanych kanałów, tryb czytania offline a także animowane kafelki na główny ekran.

Aplikacja zapewnia integrację z serwisem Feedly, który zastąpił wcześniej używanego Google Readera. Po zalogowaniu wszystkie subskrypcje są automatycznie pobierane i synchronizowane. Klient wyświetla dane z RSS w formie folderów, które mogą być przez użytkownika zwijane i rozwijane. Aktualności z kanałów są pobierane włącznie z grafikami w celu umożliwienia ich odczytywania w trybie offline – dzięki aplikacji nie jest potrzebne odwiedzanie witryny aby przeczytać całą treść publikacji. Użytkownik może dodatkowo otworzyć je w przeglądarce Internet Explorer, lub jednej z dedykowanych usług (np. instapaper, gogle mobilizer, readability). Nie zabrakło opcji oznaczania wiadomości jako nieprzeczytaną, oznaczania ulubionych gwiazdkami, a także udostępnianie za pomocą SMS, email lub usług dodatkowych takich jak Facebook lub Twitter.

Poprzez szybko dostępne opcje użytkownik może oznaczyć jako przeczytane wszystkie wiadomości, lub tylko starsze niż ręcznie to określi. Uwagę zwraca przede wszystkim ogromna ilość ustawień, dzięki którym aplikacja może być bardzo dobrze spersonalizowana – możliwa jest zmiana stylu (np. ciemny, jasny, przypominający papier), dokładne zarządzanie ilością przesyłanych materiałów podczas synchronizacji, a także zmiana stylu wyświetlania samych artykułów poprzez zmianę kroju czy wielkości czcionki. Nextgen Reader posiada także wyszukiwarkę, która pozwala sprawdzić dany kanał lub wszystkie wpisy pod kątem poszukiwanych słów kluczowych. W samych wpisach obsługuje natomiast treści dodatkowe, takie chociażby jak materiały wideo.

Nextgen Reader oferuje również możliwości dodawania na ekran główny animowanych kafelków. Te mogą zawierać nagłówki, zdjęcia z wpisów, zdjęcia z efektem obrotu, lub jedynie liczbę nieprzeczytanych wiadomości z danego kanału. Aplikacja jest płatna, nie posiada interfejsu w języku polskim. Możliwe jest jednak jej bezpłatne wypróbowanie przed zakupem pełnej wersji.

Od wersji szóstej można zakupić jedną licencję, która będzie uprawniała do pobrania pełnej wersji aplikacji na Windows Phone 8.1 oraz Windows 8.1

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!