reklama

Nexus 7 doczeka się liftingu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Pierwsza edycja Google Nexus 7 okazała się strzałem w dziesiątkę. Dobra optymalizacja, czysty system, otwartość i niezła na tle konkurencji cena przyciągnęły spore grono klientów. Szacuje się, że do końca 2012 roku było ich blisko 5 milionów, mówi się również o sprzedaży rzędu 1 miliona sztuk na miesiąc. Nic dziwnego, że Google i Asus planują lifting tego tabletu i liczą co najmniej na kolejny sprzedażowy sukces.

Przecieki ujawniają kilka znaczących zmian w nowej wersji tabletu. Przede wszystkim zrezygnowano z układu Nvidia Tegra na rzecz Snapdragona od Qualcomma. Zwiekszy się również rozdzielczość z 1280×800 pikseli do Full HD (1920×1200). Podwojeniu uległa pamięć operacyjna z 1 GB do 2 GB i pamięć wbudowana z 16 GB do 32 GB w wersji podstawowej. Oprócz tego pojawią się dwa moduły foto-wideo, 5-megapikselowy z tyłu obudowy oraz 1,2-megapikselowy na froncie. Komunikacja będzie możliwa dzięki WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC i LTE / WCDMA/GSM. Niestety mimo mocniejszych podzespołów, zmniejszyła się pojemność baterii z 4325 mAh do 4000 mAh. Przy mocniejszych podzespołach, pomimo nowszej technologii wykonania, raczej nie liczyłbym na wydłużenie czasu pracy urządzenia. Całość prawdopodobnie będzie od początku działała na systemie Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Cena nowego Nexusa nie jest jeszcze znana. Na pewno Google ma kilka opcji. Może wystartować z pułapu 199 dolarów i obniżyć cenę obecnego modelu lub zmniejszyć tą kwotę i całkowicie zaprzestać produkcji starej wersji. Mówi się również o wersjach droższych, z mocniejszymi podzespołami, które mogłyby konkurować z małymi iPadami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama