r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NexusFont i UMPlayer - nowości w dobrychprogramach

Strona główna Aktualności

W tym tygodniu w naszej bazie pojawiło się wiele nowych aplikacji. Spośród nich wybraliśmy kolejne dwa programy, które naszym zdaniem warto zainstalować i przetestować na swoim komputerze. Z ich pomocą możliwe jest wygodne zarządzanie czcionkami w systemie Windows, a także odtwarzanie różnego rodzaju multimediów.

Pierwszy z programów, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę NexusFont i stanowi doskonałą alternatywą dla wbudowanego w systemach Windows apletu do obsługi czcionek. Aplikacja dobrze sprawdza się zwłaszcza kiedy na komputerze zainstalowana jest większa ilość fontów. Z jej pomocą możliwe jest wygodne zarządzanie czcionkami, zarówno instalowanie i usuwanie, jak również wyszukiwanie duplikatów, podgląd tablicy znaków (także kursywy, pogrubienia i podkreślenia), drukowanie itp. Dodatkowo NexusFont daje możliwość eksportu czcionki do plików graficznych, tagowanie oraz tworzenie z nich bibliotek.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest UMPlayer, będący zaawansowanym odtwarzaczem audio i wideo, który stworzony został na bazie popularnego MPlayera. Umożliwia odtwarzanie multimediów w niemalże każdym formacie, nośników AudioCD, DVD-Video (w tym zabezpieczonych), VCD\SVCD, klipów z serwisu YouTube, a także transmisji strumieniowych. Program obsługuje większość najpopularniejszych kart TV\FM i posiada wbudowane około 270 różnych kodeków i filtrów audio/wideo, dając tym samym możliwość oglądania multimediów w najróżniejszych formatach, bez konieczności instalacji na komputerze żadnych dodatkowych komponentów. Co istotne odtwarzacz charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, co jest jego ogromną zaletą.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowsza wersja programu NexusFont dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia.

Odtwarzacz UMPlayer pobrać można z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Poza wersją dla Windowsa udostępniamy także edycje linuksową programu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.