Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

My Opera Mail - Zaskoczenie! Tylko czy Pozytywne czy Negatywne?

Witam po dłuższej przerwie. Dziś postaram wam trochę przybliżyć nową usługę Opery. My Opera Mail bo to o niej będzie mowa jest nową i innowacyjną usługą mailingową. Długo się zastanawiałem co by tu o niej wam użytkownikom powiedzieć lecz nic rozsądnego nie przyszło mi do głowy więc opiszę najważniejsze rzeczy.

1. Wygląd
Nowa usługo prezentuje się bardzo dobrze pod względem wizualnym i z pewnością ucieszy oczy nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, którzy stawiają na wygląd. Desing zwłaszcza górnej belki na której znajdują się najpotrzebniejsze funkcje i opcje poczty przypomina trochę ten od Apple'a zwłaszcza box "Szukaj". Na samej górze rośnie nam "trawnik". Po lewej stronie mamy Menu z zakładkami i możliwością pisania nowych wiadomości, sprawdzania skrzynki odbiorczej a także archiwizowanych wiadomości. Nie zabrakło również napisu informującego użytkowników, że usługa jest w fazie Beta i jeszcze dużo funkcji z planowanych nie zostało wprowadzonych. Szerokość bocznego menu można dopasować do naszych upodobań. Po prawej stronie od Menu a pod belką z funkcjami poczty znajduje się box wyświetlający zawartości wybranych kart np. jeżeli klikniemy w New Message umożliwi on nam napisanie wiadomości zaś jeżeli klikniemy w Inbox umożliwi nam ich sprawdzenie.

2. Funkcjonalność
Tutaj będzie lekki problem bo nawa Opera Mail nie daje nam żadnych możliwości konfiguracyjnych poczty typu ustawienia serwera IMAP, POP3. Jedyne co możemy zrobić to rozszerzyć belkę menu, wybrać język - niestety Polski na razie nie jest wspierany, napisać wiadomość, kategoryzować/archiwizować otrzymane wiadomości i wiele innych mniej potrzebnych funkcji. Ale ale! Powyżej nad belką z funkcjami poczty znajduje się zakładka Mail a obok niej? Zakładka Contacts! W niej możemy zarządzać naszymi kontaktami mail-owymi. Ten mechanizm wykazuje się już dużo większą funkcjonalnością od samej poczty, daje nam możliwość importowania oraz eksportowania kontaktów Outlook, Yahoo z/do pliku. W zakładkach Contacts pokarzą nam się wszystkie e-mail'e z jakimi wymienialiśmy korespondencję. Możemy je oczywiście kasować, segregować, grupować, edytować. Opera daje również możliwość skonfigurowania poczty pod klienta swojej przeglądarki.

Podsumowanie

Trudno odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tego bloga. Zapierający dech w piersiach wygląd szyty na miarę usług XXI wieku oraz przeciętnych rozmiarów funkcjonalność jak i również brak opcji konfiguracyjnych - Moim zdaniem produkt niekompletny ale dobry początek do czegoś większego. Idealny produkt dla mniej wymagającej części populacji. Z pewnością Opera nie stworzy drugiego GMaila ale pocztę, którą będzie chciało się oglądać. Jest to wersja rozwojowa i moje uwagi mogą niebawem stać się nieaktualne, zapewniam was, jeżeli coś się będzie działo to dam znać.

Film pokazowy: http://youtu.be/CmEP7AccK0I

Pozdrawiam NiceZakiCJ 

Komentarze

0 nowych
necovsky   2 #1 16.04.2011 20:35

Założyłem tam konto, mimo iż nie używam Opery (FF 4).
Mail mi się podoba i chyba przetestuję najnowszą Operę :)

Mayron   6 #2 16.04.2011 20:44

Od wielu lat używam GMaila i nie zamierzam zmienić, a już na pewno nie na coś związanego z Operą :P

Jaahquubel_   13 #3 16.04.2011 22:18

Od dłuższego czasu miałem dwa konta w domenie operamail.com. Po wprowadzeniu nowej poczty jedno z tych kont straciło rację bytu, a że było niewykorzystywane w praktyce, to je skasowałem.
To, że Opera daje pocztę to więc dla mnie nie nowość. Nowością jest to, że robią to sami i że jest to połączone z innymi usługami, tj. Opera Link, Unite, Portal i portalem społecznościowym My Opera.
No i chyba z reklamami będzie inaczej (tzn. będą).

tomekl80   4 #4 17.04.2011 00:42

@Mayron

Dlaczego twoja wypowiedź mnie nie dziwi ;)? Jak widzę nawet tutaj kolega Chrome Fanboy potrafi promować Google i to pewnie nie za darmo :).

Saskatchewan   8 #5 17.04.2011 17:42

Małe sprostowanie: usługa pocztowa nazywa się "My Opera Mail". "Opera Mail", to klient pocztowy wbudowany w Operę (dawniej znany też jako M2).

NiceZakiCJ   4 #6 18.04.2011 00:12

@Saskatchewan dzięki... już poprawiam, a mój błąd wynikał z tego, że Opera na nie których stronach zamieszcza dwojakie opisy swojej usługi.

OtherCoder   5 #7 03.05.2011 14:55

Witam

My Opera Mail ma jakiś swój Road Map? Czy po prostu jak będzie to będzie?

MarS   5 #8 07.05.2011 00:16

Bardzo fajna sprawa i do pełni szczęście niewiele by brakowało gdyby nie fakt, że od dwóch dni nie mogę się do poczty zalogować. Wisi na ekranie logowania. Dziwne. Rozumiem, że to beta, ale żeby aż tak? ;)

  #9 14.08.2011 12:20

poczta ta cały czas się rozwija, pojawił się już dawno język polski i kilka innych opcji. Póki co bardzo mi się podoba, jest prosta i przejrzysta, chętnie przesiądę się na nią rezygnując z moim zdaniem bardzo przereklamowanego gmail'a.

  #10 01.06.2012 18:26

Witam. Popieram takie samo zdanie i szluszna racja.

  #11 17.07.2012 08:24

Od kilku miesięcy sam używam tej poczty, na razie jest dobrze, ale martwi mnie co będzie później, jak już wersja BETA zniknie i zacznie być pstrokato