Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Przeglądarka marzeń! Uniwersalne poglądy na świat

Witam, chciałbym poznać wasze zainteresowanie poszczególnymi funkcjami różnych przeglądarek i chciałbym abyście najważniejsze funkcje i najlepsze według was wrzucili do kupy w tak zwaną "Przeglądarkę Marzeń". Dzisiaj zaprezentuję mój pogląd na temat 5 według mnie najlepszych przeglądarek na rynku. Wezmę pod uwagę Opera 11, Chrome 7, Safari 5, Internet Explorer 9 Beta i Firefoxa 4 Beta siedem, opowiem wam o najważniejszych dla mnie funkcjach, których chciałbym aby znalazły się w jednej przeglądarce. A więc pod względem interfejsu to najlepiej wypada Opera i Safari, a Safari ponieważ zawszę uważałem wyższość Mac OS X'a nad Windowse'm i po prostu pociąga mnie Chromowaty interfejs tej przeglądarki i sprawia, że co jakiś czas muszę ją odpalić i popracować na niej.

OK weźmy na razie pod nóż Safari, więc oprócz interfejsu wyciągnąłbym z niej:
1. Reader - Czytnik artykułów bez rozpraszających reklam,
2. TOP SITES,
3. Przeglądanie historii i zakładek typu Cover Flow.
I to było by na tyle. Czemu? Otóż Safari to przysłowiowe dziadostwo pod Windowsem, uskrzydla się dopiero, gdy pracuje na rodzimym systemie.

reklama

No to teraz tniemy Operę i wyciągamy z niej takie funkcję jak:
1. Opera Unite - Bo fajnie jest coś udostępniać innym na zasadzie torrent ale nie tak do końca i nie musząc przy tym nic uploadować :)
2. Opera Turbo - Przydatne np. gdy mamy limit transferu danych (3G) jak i też wolne łącze.
3. Klienta Poczty - Która przeglądarka ma taki bajer?
4. Klienta Torrent - To samo co powyżej.
5. Ciekawy sposób rozmieszczenia funkcji przeglądarki w rozwijanym pasku bocznym.
6. Podgląd Kart na żywo.
Przyznam się szczerze i bez bólu, że widżety w Operze to jakiś niewypał. Nie będę się rozpisywał na temat obsługi różnych skryptów bo w tym temacie bym się zagubił.

Następnie bierzemy się z Internet Explorer 9 Beta. Zawiera on dość ciekawy interfejs, lecz brak jakiejkolwiek ingerencji w jego wygląd zdyskwalifikowało jego wybór. I z niej wyciągnąłbym:
1. Akceleracje sprzętową - Według mnie jest najlepsza z pośród wszystkich dostępnych na rynku.
2. Pasek Adresu Jednocześnie z paskiem wyszukiwania - On dlatego bo na samym dole jest zintegrowana możliwość szybkiego przełączania/wyboru między wyszukiwarkami i dlatego jest chyba najprostszy.

Firefox 4 Beta - Sądząc po plotkach w internecie jako iż miały one głosić, że Firefox znowu zacznie podbijać rynek na poważnie zaczynam się zastanawiać nad eksploatowaniem jej w wiadomych celach :) ale nie o tym będę się rozpisywał, więc przejdźmy do rzeczy:
1. Panorama - Ta funkcja jest naprawdę przydatna, w prosty i intuicyjny sposób mogę grupować karty/strony internetowe a tworzenie nowych grup to tylko kwestia jednego ruchu myszką wraz z lewo-klikiem po pustej powierzchni roboczej.
Nowa przeglądarka od Mozilli na prawdę może zaskakiwać, trochę o niej głośno ostatni się zrobiło za sprawą wydania 7 Bety, że niby jest wspaniała? Szybka? Zobaczymy przy okazji oficjalnej premiery.

Na sam koniec zostawiłem przeglądarkę, z której sam korzystam i jestem do niej przywiązany jak kowal do kowadła. Czas zrobił swoje. A ja jako stały użytkownik usług Google wyciągnąłbym:
1. Synchronizację całej przeglądarki z kontem Google.
2. Szybkość działania.
3. Obsługę rozszerzeni - Może dlatego że już się przywiązałem.
Ja sam jestem przeciwnikiem integrowania funkcji społecznościowych z przeglądarką, według mnie przeglądarka o której jest też głośno to skopana robota. Od czego są rozszerzenia? Mowa o RocketMelt. Dla mnie te funkcje z przeglądarek wymienionych powyżej są najważniejsze. Zdaje sobie sprawę, że o wielu rzeczach zapomniałem, piszę ten wpis na "szybkiego" przed robotą, gdybym tego nie zrobił moja praca była by mnie wydajniejsza. Jakie jest wasze zdanie? Jak byście mieli stworzyć nową przeglądarkę to jakie funkcje byście wsadzili do niej? Czy może byście zastosowali jakieś unikalne/oryginalne rozwiązania. Jest to mój drugi wpis po pierwszym niezbyt udanym i na wasze opinie czekam w komentarzach. 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze