reklama

Nici z wagarów – Uber pozwoli na śledzenie członków rodziny

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Uber w szybkim tempie opracowuje nowe funkcje swojej aplikacji i do użytkowników w USA trafiła właśnie nowa, rozwijająca zastosowania profilów rodzinnych. Chodzi mianowicie o Trip Tracker, o którym wiele mówi sama nazwa – pozwoli zachować nadzór nad przejazdami członków rodziny.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, Uber rozwija możliwości kont rodzinnych. Pozwalały one dotychczas w zasadzie jedynie na wykorzystywanie jednej karty na wielu instalacjach aplikacji, dzięki czemu np. dziecko mogło zamówić Ubera na koszt rodzica.

Wkrótce jednak ten ostatni będzie miał nad tym większą kontrolę, będzie mógł mianowicie dowiedzieć się gdzie i dokąd rzeczone dziecko, bądź jakikolwiek inny użytkownik konta rodzinnego, jedzie. Śledzić będzie można nie tylko trasę i przebieg przejazdu na mapie, dostępne będą także informacje o kierowcy i samochodzie.

„Administratorowi” konta rodzinnego trudno będzie przeoczyć, że inny użytkownik zamówił Ubera, gdyż na jego smartfonie zostanie wyświetlone stosowne powiadomienie. Może to budzić obawy o kwestie prywatności, ale z drugiej strony ewentualnego śledzenia łatwo uniknąć poprzez zamówienie Ubera na konto indywidualne. Funkcja Trip Tracker będzie po zakończeniu testów dostępna globalnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama