Szczecin GameShow 2011

Właśnie wróciłem z konferencji prasowej poprzedzającej tegoroczną edycję Szczecin GameShow, gdzie z ramienia Gamikaze śledziliłem przygotowania do tej imprezy. Wygląda na to, że organizatorzy wyciągnęli wnioski z edycji 2010 i w tym roku zaserwują graczom więcej atrakcji stricke gamingowych. Ale po kolei.

Szczecin GameShow to impreza gamingowa odbywającą się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Zeszłoroczna (pierwsza) edycja cierpiała na choroby wieku dziecięcego, niemniej zebrała pokaźną liczbę odwiedzających i wypełniła halę wystawcami z całego kraju.

Na targach w dość dużym ścisku można było zobaczyć (i sprawdzić w praktyce) takie zabawki jak Kinect (Xbox 360) czy Playstation Move (PS3). Licznie reprezentowane były gry z serii Guitar Hero, ponadto goście mogli się przejechać symulatorem z F1 2010 i podziwiać zmagania graczy w turnieju Counter-Strike.


Zeszłoroczne SGS 2010

A co w tym roku? 21 i 22 maja 2011 r. czeka na graczy stoisko Microsoftu, na którym dominować będzie Xbox 360 z kontrolerem Kinect i dedykowane dla niego najnowsze gry. Będzie też stoisko Nintendo z konsolą Wii i wprowadzone na rynek kilka tygodni temu przenośne Nintendo 3DS (słynny obraz 3D bez okularów - ciekawe jak to działa w praktyce). Co poza tym? Turnieje dla graczy, między innymi w takich tytułach jak League of Legends, Call of Dudy 4 czy Starcraft 2. Mają być także symulatory F1. Fani starych gier będą mogli odwiedzić stanowisko Retro Games, na którym mają być dostępne odschoolowe maszyny typu NES, ZX Spectrum, Atari 8 bit, Commodore C-64, Amiga. Oczywiście nie zabraknie atrakcji nie związanych ściśle z grami na konsole i komputery, jednak turnieje paintballowe czy kino 5D nie są już w ścisłym centrum moich zainteresowań.


Podczas konferencji prasowej organizatorzy SGS mówili o atrakcjach czekających na odwiedzających.

O ile dobrze zanotowałem, łącznie ma być około 60 wystawców. Co ważne dla zmotoryzowanych, parking przylegający bezpośrednio do hali targów będzie dostępny bezpłatnie. Organizatorzy nie szaleli także z cenami biletów - zostały one ustalone na poziomie 15 zł za jeden dzień zwiedzania. Dzieciaki do lat 7 wchodzą "gratis".

Podczas konferencji głos zabrał także przedstawiciel Vobisu. Na ich stanowisku będzie sporo atrakcji. Swoją premierę będzie miał komputer stworzony specjalnie na potrzeby gry Wiedźmin 2 - maszyny mają być dostępne w limitowanej ilości 150 sztuk. Oczywiście będzie możliwość zobaczenia drugiej odsłony Wiedźmina w akcji. Ponadto Vobis planuje przywieźć na SGS zestaw do grania zapewniający obraz 3D na platformie AMD. Zobaczymy także prezentację miniaturowych komputerów zbudowanych na platformie AMD Brazos - zostaną one zamknięte w eleganckich obudowach Lian-Li. Vobis pokaże także swoją najnowsza maszynę dla wymagających graczy, która będzie koszmarnie droga i bardzo wydajna.


Wystąpienie przedstawiciela Vobisu - jesteśmy ciekawi, jak wypadną zbudowane przez nich minikomputerki oparte na AMD Brazos.

Czy zatem warto odwiedzić tegoroczną edycję targów SGS? Myślę że tak. Wydatek niewielki (15 zł) a atrakcji czekających na gości mnóstwo. Wszelkie informacje dodatkowe znajdziecie na stronie domowej Szczecin GameShow.