Szczecin GameShow 2011 - przedsmak zabawy

Poniżej mała zajawka tego, co czeka na gości podczas tegorocznej edycji Szczecin GameShow. Wybaczcie, że dość krótka ale jesteśmy nieżywi, jest prawie 2 w nocy a my rano musimy być już na miejscu i rozpocząć relację.

Dzień przed rozpoczęciem Szczecin GameShow odwiedziliśmy halę MTS by przekonać się jak idą przygotowania do imprezy. Organizatorzy odrobili lekcję - wieczorem podczas spotkania dla mediów wszystko było już właściwie gotowe. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas Game Arena, czyli miejsce, w którym odbywać się będą turnieje gier komputerowych. Komputery zostały rozlokowane z boku hali w wydzielonym sektorze - rok temu gracze tłoczyli się w głównym holu. Wszystkie maszyny były już gotowe do działania i posiadały zainstalowane gry - rok temu organizatorzy turnieju CS konfigurowali maszyny dosłownie na ostatnią chwilę. w trakcie samej imprezy (i na dodatek mieli z nimi co rusz jakieś problemy).

Poza tym wydaje się nam, że w hali MTS zrobiło się jakby mniej tłoczno - głównie dzięki temu, że część atrakcji przeniesiono na zewnątrz. Poza halę wyprowadzono między innym koszmarnie wielki kontener z kinem 5D, co na pewno zmniejszy tłok - kolejki na seans nie będą przeszkadzały zwiedzającym w poruszaniu się po hali.

Gorąco zapraszamy wszystkich do sekcji Vobisu gdzie można znaleźć kilka ciekawych komputerów, w tym maszynę z zainstalowanym Wiedźminem 2 (graliśmy, gra jest boska). Podczas SGS można będzie się pobawić także Wii, PS3 i Xbox 360 za pomocą różnych ciekawych kontrolerów (w tym tych ruchowych, takich jak Kinect).

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Szczecin GameShow. Jak nie padniemy na zawał, relacja z imprezy pojawi się tutaj lub na Gamikaze (o czym poinformujemy).

PS: Targi w sobotę (21 maja) potrwają od 10:00 do 20:00 zaś w niedziele (22 maja) od 10:00 do 18:00.