r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie, Microsoft nie ma zamiaru zmieniać nazwy mobilnego Windowsa

Strona główna AktualnościINTERNET

Strategia Microsoftu wobec swojego mobilnego systemu operacyjnego jest skrajnie trudna do przewidzenia. Wydawałoby się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie stosowanie ujednoliconego nazewnictwa Windows 10, zaś jeśli chodzi o sprzęt, to nacisk położony zostanie na Surface Phone. Tymczasem Paul Thrrott ogłosił, że Microsoft znów chce zmienić nazwę swojego mobilnego systemu.

Marka Windows Mobile i Windows Phone, o całkiem ugruntowanej pozycji wynikającej ze szczytu popularności systemu, jaki przypadał na wersję 7, 8 i w końcu 8.1, została porzucona w wyniku unifikacji całego ekosystemu pod egidą Windowsa 10. Wówczas, w dużej mierze roboczo, dla rozróżnienia systemów, stosowano dopisek Windows 10 Mobile. Czy rzeczywiście coś się może w tej kwestii zmienić?

Źródłem informacji (które szybko podchwyciły inne serwisy) o zmianie nazwy jest Paul Thurrott, który nadinterpretując dokumentację, stwierdził że nowa nazwa będzie brzmieć Windows 10 for Phones. Wszystko jednak wskazuje na to, że wynika to z niespójnej polityki Microsoftu dotyczącej nazewnictwa, co w aktualizacji podkreślił sam autor. Doniesień o rychłym nadejściu Windows for Phones nie należy zatem traktować poważnie.

r   e   k   l   a   m   a

Przy tej okazji warto się jednak zastanowić, czy rzeczywiście zmiana marki nie byłaby sensowna. Katastrofalnie malejąca sprzedaż nie wpływa bowiem na liczbę oddanych użytkowników mobilnego Windowsa, co udowadnia, że jest to dla części użytkowników środowisko jak najbardziej do rzeczy. Być może zamazanie w pamięci zbiorowej doświadczenia Lumii i „mobilnego Windowsa”, a następnie restart ekosystemu na przykład pod szyldem Surface OS, nie jest wcale pozbawione sensu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.