r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie będzie App Store dla Mac OS X

Strona główna Aktualności

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o plotce głoszącej, jakoby Apple miało wprowadzić sklep z aplikacjami dla systemu Mac OS X, podobny do App Store oferującego aplikacje dla iPhone, iPoda i iPada. Steve Jobs zdementował te doniesienia.

Plotka głosiła, że począwszy od wersji 10.7 będzie można uruchamiać tylko zatwierdzone aplikacje, posiadające odpowiedni podpis cyfrowy. Ta wersja systemu miałaby wprowadzać odpowiednie funkcje w jądrze systemu. Nie brzmiało to wiarygodnie ponieważ funkcja sprawdzania podpisu aplikacji istnieje już obecnie. Aby rozwiać wątpliwości, programista Fernando Valente wysłał e-mail do Steve'a Jobsa z pytaniem, czy Mac App Store a uruchamianie aplikacji niezatwierdzonych przez Apple zostanie zablokowane. Odpowiedź jaką otrzymał, autorstwa Jobsa lub innego pracownika Apple monitorującego skrzynkę prezesa, była krótka i jednoznaczna: nie. Aplikacje na Mac OS X będzie więc można uruchamiać tak jak dotychczas.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.