r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie będzie DirectX 10 dla Windows XP?

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji poświęconej DirectX 10, Richard Huddy z firmy ATI Technologies poinformował, że Windows Vista będzie zawierać DirectX 10 i DirectX 9 ale dla Windows XP nie zostanie wypuszczony DirectX 10 jak głosiły wcześniejsze pogłoski.

Dla użytkowników oznacza to, że w celu wykorzystania maksimum możliwości swoich kart graficznych będą musieli przesiąść się na Vistę. Zarówno ATI jak i Nvidia planują wydanie kart wspierających DirectX 10 na drugą połowę bieżącego roku. Może się to jednak przesunąć w przypadku opóźnienia wydania nowego DirectX. Vista jest spodziewana na początku 2007 roku.

DirectX, znany też jako Windows Graphics Foundation 2.0 rozwiązuje wiele problemów związanych z wydajnością, zmniejsza głównie narzut wprowadzany przez sterownik i API (czyli w tym wypadku sam DirectX). Ponadto ATI w swoim procesorze graficznym R600 zamierza pójść jeszcze dalej wprowadzając zunifikowaną mikroarchitekturę shaderową w miejsce dotychczasowej mikroarchitektury. Wzrost wydajności ma być osiągnięty dzięki zastosowaniu dodatkowego procesora rozdzielającego renderowanie każdej klatki na 64 potoki shaderów. W architekturach tradycyjnych shadery piskelowe i wierzchołkowe są obliczane przez dedykowane jednostki i procesor arytmetyczny musi czekać na zakończenie zadań przez te jednostki.

Microsoft mimo, że współpracuje z oboma producentami kart graficznych nie skomentował wypowiedzi przedstawiciela ATI.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.