reklama

Nie będzie Service Pack 3 dla Windows XP?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraz z ciągle przesuwaną datą wydania trzeciego Service Pack dla Windows XP pojawia się coraz więcej spekulacji, czy dodatek ten zostanie faktycznie wydany.

Niektórzy, tak jak Paul Thurrott - znany i zwykle dość dobrze poinformowany ekspert rozwiązań Microsoft, głoszą teorię, że korporacja ostatecznie zrezygnuje z Service Pack 3 na rzecz mniejszego, zbiorczego Update Rollup zawierającego poprawki wydane po SP2. Podobnie zrobiono zresztą w przypadku Windows 2000. Nie ulega jednak wątpliwości, że przez jeszcze co najmniej kilkanaście miesięcy liczba użytkowników Windows XP nie będzie się gwałtownie zmniejszać - Service Pack 3 być może byłby zatem wskazany. Thurrot zauważa więc, że Microsoft przerzucił całe swoje siły i zainteresowanie na najnowszą wersję systemu - Windows Vista - i upatruje zysków właśnie tam. Prawda jest bowiem taka, że Windows XP już się sprzedał i na nim korporacja z Redmond raczej dużo więcej nie zarobi.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy zamiar oficjalnego wydania Service Pack 3 dla Windows XP został potwierdzony przez przedstawiciela firmy Microsoft w 2005 roku. Pierwotna data wydania (2006 r. po premierze Windows Vista) była jednak już dwukrotnie przesuwana. Najpierw na drugą połowę 2007 roku, obecnie na pierwszą połowę 2008 roku. Przy czym warto zaznaczyć, że na oficjalnej mapie drogowej poprawek zbiorczych dla Windows, Service Pack 3 dla Windows XP nadal widnieje.

Service Pack 3 dla Windows XP w przeciwieństwie do poprzednika nie miał wnosić wielu nowości funkcjonalnych do systemu ale zawierać przede wszystkim łatki wydane od czasu premiery Windows XP.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama