Nie będzie Visty RTM w przyszłym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Jim Allchin, co-president sekcji Platforms and Services w korporacji Microsoft poinformował, że wydanie Windows Vista w finalnej wersji RTM nie nastąpi w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że termin 25 października jest już nieaktualny. Nie wydamy RTM za tydzień, ale jesteśmy na dobrej drodze i wciąż jest jeszcze kilka miesięcy do premiery (w styczniu) - mówił Allchin.

Microsoft uzależnia datę wydania RTM od pięciu czynników: stabilności, bezpieczeństwa, wydajności, sterowników oraz zgodności aplikacji. Zwłaszcza te dwa ostatnie mogą u niektórych użytkowników pozostawiać jeszcze wiele do życzenia. Nie da się jednak stworzyć systemu w pełni kompatybilnego i posiadającego wszystkie sterowniki, dlatego dużo zależy także od producentów sprzętu i oprogramowania - ale o to Jim Allchin, jak mówił, jest spokojny.

Kiedy Vista osiągnie zatem status RTM? Tego Allchin już nie zdradził, niektórzy spodziewają się finalnej wersji na początku listopada. Do myślenia daje też fakt, że serwis CRN równocześnie donosi o terminie oficjalnej premiery dla klientów biznesowych, która ma się odbyć w Nowym Jorku 30 listopada.

© dobreprogramy
s