r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie będzie Visual Studio Express w Windows Vista

Strona główna Aktualności

Microsoft zrezygnował z planów umieszczenia darmowej wersji Visual Studio w Viście.

Plany integracji Visual Studio z Windows były dosyć poważne jednak jak się okazało takie posunięcie pociągnęłoby za sobą wiele problemów, przede wszystkim prawnych. Do tego dochodzą różnice w sposobie instalacji i brak lokalizacji Visual Studio w wystarczającej ilości języków (tylko 9). Nie wiadomo też, jak wersja Visual Studio Express miałaby się w Viście znaleźć. Być może Microsoft zdecyduje się na umieszczenie w systemie linku do VS Express.

Chociaż większość użytkowników Windows nie jest programistami, to jednak posiadanie pod ręką kompilatora C++ czy innego języka często się przydaje i włączenie nawet okrojonego, darmowego Visual Studio do Windows ucieszyłoby wielu, szczególnie bardziej zaawansowanych użytkowników. Mało kto wie, że instalowany powszechnie .Net Framework, zawiera kompilatory do C# (csc.exe) i VB.Net (vbc.exe). Niemniej pisanie programu w Notatniku i kompilacja z poziomu wiersza polecenia nie należą do wygodnych czynności. Dlatego też włączenie VSE do Windows byłoby pożądanym udogodnieniem. Praktycznie każda dystrybucja Linuksa oraz inne systemy uniksowe zawierają kompilator C/C++, interpreter Perla i inne narzędzia programistyczne, często wykorzystywane do tworzenia mniej lub bardziej zaawansowanych aplikacji ułatwiających codzienną pracę z komputerem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.