r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie będzie iTunes we Francji?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj pisaliśmy o wycofaniu kontrowersyjnej ustawy dotyczącej sieci peer-to-peer, dzisiaj pojawiły się informacje o kolejnym innowacyjnym pomyśle francuskiego rządu. Parlament przegłosował właśnie ustawę zmuszającą sprzedawców muzyki online i producentów odtwarzaczy MP3 do otwarcia stosowanej przez nich technologii DRM.

W założeniach, nowa ustawa ma zapewnić większą konkurencyjność, pozwolić na odtwarzanie utworów kupionych na przykład w iTunes w odtwarzaczach innych firm. Firma Apple, właściciel największego sklepu z muzyką, iTunes, zapowiedziała już, że jeśli ustawa zostanie przyjęta przez senat i stanie się obowiązującym prawem, to będzie zmuszona wycofać się z francuskiego rynku. Komentatorzy, w przeciwieństwie do Apple, twierdzą, że krok ten nie powinien spowodować znaczącego spadku przychodów sprzedawców muzyki. Firma obawia się także, że inne kraje pójdą śladem Francji i wprowadzą podobne ustalenia. Pojawiły się także głosy, że nowa ustawa może ułatwić pracę piratom.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.