Nie będzie następnego tabletu Xoom — Motorola straciła prawa do nazwy

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Tablety Motoroli — Xoom i Xoom 2 — nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem klientów, ale nie przeszła obok nich obojętnie firma Xoom Corporation. Jak łatwo się domyślić, firma oskarżyła producenta tabletów o naruszanie znaku zastrzeżonego.

Sprawa zakończyła się ugodą, która oglądana z zewnątrz wygląd na przegraną Motoroli, mimo że ta jest firmą sporo większą od Xoom Corporation i można spokojnie założyć, że prawników też ma lepszych. Niemniej jednak kolejnego urządzenia firmowanego jako Xoom już nie zobaczymy — marka powoli zostanie wycofana z portfolio Motoroli. Na razie nie wiemy czym zostanie zastąpiona.

Ugoda nie jest jawna, więc nie wiemy, jakie jeszcze warunki zostały postawione przed Motorolą i co ewentualnie otrzyma w zamian od swojego oponenta. Xoom Corporation z kolei cieszy się opinią Dawida, który pokonał należącego do Google'a Goliata i może być spokojna, że już nikt nazwy Xoom swoim produktom nie nada.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi