Nie będzie umowy Ubuntu – Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Po zawartych przez Microsoft niedawno dwóch nowych umowach patentowych z firmami Linspire i Xandros pojawiły się spekulacje, że następna w kolejce jest firma Canonical, twórca Ubuntu.

Mark Shuttleworth, twórca systemu i założyciel firmy na swoim blogu zdecydowanie odciął się od tych pogłosek i zapowiedział, że jego firma nie ulegnie groźbom Microsoftu dotyczącym łamania patentów. Według niego, ochrona oferowana w takich umowach nie jest nic warta, i nie zamierza za nią płacić, chyba, że Microsoft wskaże konkretne przykłady kodu, które łamią ich patenty, co prawdopodobnie szybko nie nastąpi.

Shuttleworth zapowiedział jednak, że bardzo chętnie podjąłby współpracę w dziedzinie interoperacyjności pomiędzy systemami. Twórca Ubuntu poruszył także temat OpenXML i OpenDocument, według niego ten drugi posiada dużo czytelniejszą specyfikację, ale wie, że Microsoft będzie nadal mocno promował swój format i nie będzie mu bardzo zależało na jego uniwersalności.

Całą treść wypowiedzi twórcy Ubuntu przeczytać można na blogu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie