Nie daj się nabrać, za licencję na WhatsAppa płać tylko oficjalnym kanałem

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkowników popularnego komunikatora WhatsApp straszy się ostatnio koniecznością wykupienia subskrypcji na tę aplikację, gdyż w przeciwnym razie przestanie ona działać. Nie dajcie się nabrać – rozsyłana jako reklamowy banner wiadomość jest oszustwem. Cyberprzestępcy w ten sposób chcą wyłudzić jedynie pieniądze.

W ten sposób wykorzystano fakt, że WhatsApp jest darmowy przez rok, a później trzeba za niego płacić. Firma pobiera po tym „okresie próbnym” jednego dolara za każdy kolejny rok używania. Płatność przeprowadzana jest jednak oficjalnym kanałem, a nie przez jakieś szemrane płatności. Tutaj użytkownika nakłania się zaś do kliknięcia mającego pobrać nową wersję komunikatora, a w rzeczywistości służącego do wyrażenia zgody na obciążenie naszego rachunku telefonicznego – w grę wchodzi nawet 100 zł.

Być może najlepszym rozwiązaniem jest w ogóle danie sobie spokoju z WhatsAppem i sięgnięcie po coraz popularniejszego Telegrama. Ten nastawiony na prywatność komunikator na Androida, iOS-a i Windows Phone wzbudził ostatnio tak duży niepokój wśród twórców WhatsAppa, że zaczęli blokować wszystkie linki zawierające słowo „telegram”.

© dobreprogramy