reklama

Nie każdy PC Steam Machine będzie do rozbudowania? Alienware chce co roku wypuszczać nowy system

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Idea Steam Machines spodobała się graczom z wielu względów. Po pierwsze będą mogli postawić niewielkich rozmiarów komputer w salonie. Po drugie dostają cały nowy system operacyjny z pełnym wsparciem dla platformy Steam i unikalnego pada do rąk. Po trzecie wreszcie, gdyby okazało się, że zakupiony zestaw już nie spełnia wymagań nowszych tytułów, nie powinno być problemu z podmianą jego poszczególnych podzespołów. Okazuje się jednak, że pośród nadchodzących propozycji wielu firm, znajdą się też takie, którym jednak blisko jest niemodyfikowalnym konsolom. Alienware szykuje PC bez możliwości rozbudowy, zamierzając co roku sprzedawać nowy system.

Mający się pojawić na rynku w okolicach września zestaw sprzedawany będzie w cenie porównywalnej z konsolami najnowszej generacji i tak jak one stanowić ma urządzenie zamknięte. Alienware podkreśla niemniej, że kolejne Xboksy czy PlayStation debiutują w odstępach kilku lat, a firma jednak dostrzega rosnące zapotrzebowanie gier na moc i dlatego średnio co 12 miesięcy wypuszczać chce kolejną wersję sprzętu. W momencie składania zamówienia można będzie sobie co prawda zapewne dobrać najważniejsze komponenty komputera, ale potem o własnoręcznej ich wymianie należy zapomnieć. Tym oczekującym większych możliwości modyfikacji Alienware poleca mini PC X51.

Wygląda na to, że firma nie chce robić sobie własną Steam Machine konkurencji dla innych produktów ze swej oferty. Pytanie tylko, czy takim podejściem do sprawy nie odcina się od zysków, co bowiem w przypadku, gdy ktoś zdecyduje się, że chce czegoś szybszego już w kilka miesięcy po zakupie zestawu? Ma czekać rok? No i dlaczego ten, kto pragnie zapomnieć o zamkniętych systemach, jakim są konsole, miałby interesować się ograniczonym w możliwościach wytworem Alienware, kiedy spośród otwartych rozwiązań innych producentów będzie mógł przebierać do woli...


Aktualizacja, 23.01.2014 11:50

Zapewne trochę pod naporem opinii publicznej, Alienware diametralnie zmieniło swoje stanowisko. Steam Machine firmy będzie można ponoć jednak samemu ulepszać, choć nie będzie to takie proste z uwagi na niewielkie rozmiary powstającego komputerka.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama