Nie lubimy reklam, wolimy Internet od seksu ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Z najnowszego badania "Internetowy Barometr ING" sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego wynika, że przeszło połowa Internautów nie boi się płacić w Internecie, 41% jest zainteresowanych korzystaniem z bankowości mobilnej, za pomocą telefonu komórkowego. Nikt nie lubi reklam, a 80 % Internautów deklaruje, że zapłaciłoby 10 zł/mies. za możliwość korzystania z internetu bez reklam.

To nie wszystkie interesujące wyniki. Wg "Internetowego Barometru ING" Internet jest dla Internautów głównym źródłem informacji. Co piąty Internauta wolałby zrezygnować z seksu aniżeli z Internetu, 60% Internautów nie wyobraża już sobie życia bez Internetu, tylko co ósmy polski Internauta kiedykolwiek kupił w Internecie plik muzyczny, ale co drugi ściąga muzykę z Internetu, co siódmy korzysta z Internetu w telefonie komórkowym, prawie każdy Internauta ma dostęp do sieci w domu, 1/3 dodatkowo w pracy, prawie 2/3 polskich Internautów chciałoby móc głosować przez Internet, 84% polskich Internautów chciałoby załatwiać sprawy w urzędzie za pomocą Internetu, najpopularniejszym polskim blogerem politykiem byłby Władysław Bartoszewski, Internauci częściej niż inni czytają książki, chodzą do kina i teatru, najpopularniejszymi gwiazdami polskiego Internetu są Czesio oraz Jožin z Bažin.

Badanie "Internetowy Barometr ING" zostało przeprowadzone w styczniu 2009 r. przez Millward Brown SMG/KRC. Szczegółowe wyniki badania są dostępne na stronie internetowej ING.

© dobreprogramy