r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie lubisz Hangouts? W nowym Androidzie znajdziesz inną aplikację do SMS-ów

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczorajsza premiera nowych urządzeń z serii Nexus wywołała bardzo mieszane odczucia: sprzęty, w szczególności smartfon, są naprawdę spore, a na dodatek zupełnie zrywają z przyjętą dawno temu strategią oferowania dobrych produktów za niską cenę. Nie czarujmy się, nowe Nexusy są drogie. W obliczu tego, ciekawszy wydaje się sam Android 5.0, o którym wiemy coraz więcej już od jakiegoś czasu. Wydaje się, że ułatwi on życie niektórym użytkownikom, a także dostawcom OEM.

Google postanowiło wyciągnąć rękę do osób, które nie są zadowolone z działania komunikatora Hangouts. Od niedawna jest on domyślną aplikacją nie tylko do prowadzenia rozmów poprzez czat internetowy oferowany przez tę firmę, ale również do obsługi wiadomości SMS i MMS, przynajmniej w wypadku urządzeń z serii Nexus wyposażonych w najnowszą wersję czystego Androida od Google. Nowa odsłona systemu wprowadzi kolejną aplikację o nazwie „Messenger”, która będzie zainstalowana obok Hangouts i która będzie służyć jedynie do obsługi SMS/MMS. To użytkownik zdecyduje, z której aplikacji będzie chciał korzystać: bardziej rozbudowanego komunikatora, prostego programu, lub obu z nich w zależności od sytuacji.

Co prawda Hangouts to bardzo ciekawy komunikator, który jest intensywnie rozwijany (ostatnio pojawił się w nowej edycji dla desktopowej przeglądarki Chrome), ale dla wielu użytkowników szybkość jego działania i możliwości które oferuje nie są wystarczające. Wystarczy przypomnieć, że dopiero w kwietniu, rok po premierze pojawiła się w nim opcja integracji z SMS. Nie jest ona jednak idealna, bo np. nie jesteśmy w stanie wybrać kodowania znaków SMS, zupełnie leży obsługa dual SIM, a na dodatek treść wiadomości nie może być synchronizowana z kontem Google. W przypadku urządzeń tak wydajnych jak nowe Nexusy raczej nie trzeba obawiać się o ich szybkość działania, ale na tańszych urządzeniach Hangouts bywają dosyć wolne. Wprowadzenie znacznie prostszej aplikacji jest więc bardzo dobrym pomysłem – nie każdy potrzebuje rozmów wideo i komunikacji głosowej, wiele osób chce natomiast oszczędzać na każdej wiadomości. Póki co możliwości Messengera nie są jednak znane.

r   e   k   l   a   m   a

Udostępnienie prostej aplikacji to również dobra wiadomość dla różnych producentów, którzy oferują telefony z Androidem. Jeżeli dostępny będzie kod źródłowy tej aplikacji, możliwe, że będzie ona włączana do wielu tańszych urządzeń, lub modyfikowana przez bardziej wymagających dostawców. Wiele z aplikacji jest udostępnianych właśnie w ten sposób, za przykład wystarczy podać przeglądarkę AOSP i aplikację aparatu, które można spotkać w identycznych, lub nieco zmodyfikowanych wizualnie formach na wielu zupełnie różnych smartfonach i tabletach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.