Nie możesz znaleźć laptopa? Skonfiguruj sobie Hyperbooka

Nie możesz znaleźć laptopa? Skonfiguruj sobie Hyperbooka

Nie możesz znaleźć laptopa? Skonfiguruj sobie Hyperbooka
12.05.2015 17:50

Polska firma Blue Technology wprowadza do swojej oferty nową serię laptopów – Hyperbook. Znajdziemy w niej urządzenia przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy, osób ceniących design, a także modele, które powinny sprawdzić się jako laptopy dla całej rodziny. Zaletą są duże możliwości konfiguracyjne, możemy zdecydować o procesorze, dysku twardym czy karcie graficznej.

Jakich producentów laptopów znacie? Na pewno Samsunga, Acera, HP czy Della. Jednak oprócz tych dużych graczy są również mniej rozpoznawalne firmy, które tworzą urządzenia mające przewagę nad konkurencją. Wśród nich należy wymienić firmę Blue Technology, oficjalnego partnera Clevo w Polsce. W jej ofercie pojawiły się laptopy Hyperbook, które robione są na specjalne zamówienie, to klient decyduje o ich konfiguracji.

Obraz

Wadą znaczniej większości laptopów tworzonych przez znanych producentów jest brak możliwości ich skonfigurowania pod konkretne wymagania. Najczęściej do wyboru mamy kilka przygotowanych przez producenta konfiguracji, nie możemy sami zdecydować o modelu procesora, karcie graficznej czy dysku twardym. Natomiast w przypadku Hyperbooków możemy sami wybrać podzespoły, które znajdą się we wewnątrz. Takie rozwiązanie docenią nie tylko profesjonaliści szukający idealnego modelu dla siebie, ale także zwykli klienci. Możliwość konfiguracji może pozwolić na obniżenie ceny przy zachowaniu na przykład danego modelu procesora.

Laptopy Hyperbook zostały podzielone na kilka podstawowych serii, każda przygotowana jest dla innego odbiorcy. Według producenta gracze będą zainteresowani serią X, która ma zapewnić „extremalną” wydajność. Tą wysoką wydajność zapewni Intel Core I7 czwartej generacji, 32 GB RAM oraz GeForce GTX 980M. Taka konfiguracja bez większych problemów poradzi sobie z większością gier dostępnych na rynku. Jednak jeśli ktoś potrzebuje jeszcze większej mocy obliczeniowej, to dla niego przygotowana została seria GTR. W oficjalnej informacji możemy znaleźć zdanie, że należą do niej najlepsze laptopy dla graczy. Trudno ocenić czy faktycznie tak jest, więc końcową ocenę pozostawiamy klientom Blue Technology. Wybierając Hyperbooka GTR zamiast X możemy liczyć na dwie karty graficzne GeForce GTX 980M w trybie SLI.

Obraz

Zastosowanie wydajnych podzespołów wiąże się z sporymi rozmiarami i wagą, co negatywnie wpływa na mobilność urządzenia. Dla osób szukających kompromisu między wydajnością, a wyglądem przygotowana została seria SL (Slim Gaming). Należą do niej modele, których konstrukcja nie przekracza 25 mm grubości. Wewnątrz znajdziemy wydajnego, czterordzeniowego Intela Core i7 4720HQ 2,6 GHz, do 32 GB RAM, a także nawet GeForce’a GTX 970 M 3 GB. Model z GTX 980M jest niestety grubszy, ma bowiem 28 mm.

Dla osób szukających urządzenia, które nie będzie przeznaczone wyłączenie do gier, ale również do przeglądania Internetu czy oglądania filmów, przeznaczona jest seria G. Znajdziemy w niej modele z matrycą od 13,3 do 17,3 cala. Producent twierdzi, że Hyperbook G3 z 13,3-calowym ekranem powinien sprawdzić się jako urządzenie mobilne. Jednak jego wymiary tego nie potwierdzają, ma on aż 31,9 mm grubości. W zamian dostajemy dobrą specyfikację, ale to nie ona powinna być priorytetem w sprzęcie, którego zaletą ma być mobilność.

Obraz

Kolejną serią jest U (Ultramobile). Należący do niej model Hyperbook U13 ma przypaść do gustu osobom dla których ważny jest design. Gusta są różne, a więc nie będziemy oceniać wyglądu. Do zalet U13 należy zaliczyć pracę na baterii wynoszącą 7,5 godzin, a także 13,3-calową matrycę Full HD IPS. We wnętrzu aluminiowej obudowy Intel Core piątej generacji, do 8 GB RAM i dysk SSD. Całkiem ciekawy zestaw, chociaż nie wyróżniający się na tle konkurencji w podobnym przedziale cenowym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)