Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nie taki Tor straszny jak go malują

Zaciekawiony ostatnimi informacjami medialnymi o sieci Tor, postanowiłem sprawdzić o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Z publicznie podawanych informacji możemy się dowiedzieć, że z dobrodziejstw anonimowej sieci korzystają pedofile, nekrofile i zoofile, a do wymiany informacji służy im Onion forum.

Przez jeden dzień śledziłem dyskusje tam prowadzone, i jednoznacznie mogę stwierdzić, że osoby o zwichniętych preferencjach seksualnych, to mniejszość. Dla Policji natomiast, może to być źródłem cennych informacji operacyjnych. Generalnie forumowicze wyrażają się o pedofilach i innych zwyrodnialcach bardzo pogardliwie, czemu trudno się dziwić. Poruszane zagadnienie dotyczą wszystkich sfer życia, zarówno tych prawnie dozwolonych jak i zakazanych.

Ostatnio dowiedziałem się, że według Policji każdy użytkownik Tora jest domniemanym pedofilem, istny absurd. Tor oferuje anonimowość, co w dzisiejszych czasach jest atutem. Każdy ma wolną wolę i sumienie, którym powinien się kierować.

Na koniec, coś dla dziennikarzy. Celem dziennikarstwa powinno być rzetelne podawanie informacji, a nie pogoń za tanimi sensacjami. Pragnę podziękować, za darmową reklamę Tora.

Zapraszam do dyskusji. 

Komentarze

0 nowych
etam   10 #1 10.12.2009 17:00

Tor ma też kilka poważnych wad.
1) Wejście w sieć tor powoduje, że przez komputer przechodzą setki połączeń, co strasznie zamula.
2) Nigdy nie wiesz co inni robią i co wychodzi z twojego komputera na świat. Jeżeli ktoś robił coś brzydkiego, to będzie na Ciebie.
3) Jeżeli masz komputer w sieci wewnętrznej, to narażasz na niebezpieczeństwo wszystkie inne komputery w tej sieci, bo połączenia wychodzące z tora przez twój komputer też mają do nich dostęp.

Poza tym:
"trudno się nie dziwić" + "czemu się nie dziwię" = "czemu trudno się nie dziwię." Ciekawe połączenie Ci wyszło.

  #2 10.12.2009 17:05

TOR jest narzędziem jak każde inne i od człowieka zależy jak zostanie wykorzystane. Jest wykorzystywany w korporacjach dla zapewnienia poufności danych istotnych dla firmy. Gdyby nie TOR np nie wiedzieliśmy co tak naprawdę dzieje się w Chinach, większość korespondentów używa TORa by uniknąć represji rządu.

niezDarek   9 #3 10.12.2009 17:28

a imho takich wpisów nie powinno sie publikować, jak na tacy dajmy informacje gdzie można znaleźć dane treści i co się dokładnie tam znajduje, nie widzę opcji raportowania wpisów w blogach wiec napisałem tutaj :(

trux   11 #4 10.12.2009 17:51

etam@
1.Przez nasz komputer mogą przechodzić setki połączeń, jeśli Tor będzie pracował jako przekaźnik. Przy standardowym ustawieniu nic takiego się nie dzieje.
2.Tylko w trybie przekaźnika, poza tym zapis ciasteczek powinien być wyłączony.
3.Tor może działać tylko tam, gdzie mu się to umożliwi.

trux   11 #5 10.12.2009 17:54

niezDarek @
Media same już to zrobiły: Wykop.pl,TVN, Polsat, i Gazeta Wyborcza.

TheBlackMan   7 #6 10.12.2009 18:01

@etam

[[[1) Wejście w sieć tor powoduje, że przez komputer przechodzą setki połączeń, co strasznie zamula.]]]

Bzdura. Mam ustawiony przekaźnik TOR'a i nic takiego nie ma miejsca. Komputer chodzi normalnie.

[[[2) Nigdy nie wiesz co inni robią i co wychodzi z twojego komputera na świat. Jeżeli ktoś robił coś brzydkiego, to będzie na Ciebie.]]]

Nieprawda. Taka sytuacja ma miejsce tylko gdy jesteś tzw. "nodem wyjściowym" (Exit Node), a nie przekaźnikiem. Przekaźnik kolportuje tylko dane między nodami oraz nodem wyjściowym. Z przekaźnika nikt nie może połączyć się ze światem.

Domyślna instalacja TOR'a uruchamia tylko przekaźnik. Żeby być nodem wyjściowym, musisz sobie to skonfigurować w ustawieniach.

[[[Jeżeli masz komputer w sieci wewnętrznej, to narażasz na niebezpieczeństwo wszystkie inne komputery w tej sieci, bo połączenia wychodzące z tora przez twój komputer też mają do nich dostęp.]]]

Bzdura na resorach. Trzeba zmienić przekaźnik na tryb Noda Wyjściowego, żeby TOR miał taką możliwość. W standardowej konfiguracji jest tylko przekaźnikiem.

niezDarek   9 #7 11.12.2009 14:26

@trux
idąc takim tokiem myślenia to daleko nie zajdziemy, jesli jeden portal napisał to nie oznacza ze nalej trzeba o tym gadać i rozkręcać falę zła, ogólnie rzecz biorąc pokazałeś jedną ze stron sieci TOR i ogólnie omni forum, fakt tępi sie różne "zboczenia umysłowe" ale jest też druga strona oni forum może w polsko języcznym dziale mało widoczna ale w anglojęzycznych wyraźnie widoczna, chodzi mi o niczym nie pohamowaną dyskusję na temat ogólnego życia np. polityka, religia

MaRa   9 #8 11.12.2009 17:49

Media lubią szukać sensacji i plotą różne głupoty.
Ot przykład Arabów - zawsze są pokazywani z karabinami, bombami, obcinają głowy. A Koran nakazuje karać śmiercią morderców, choćby zabili nawet nieuzbrojonego niewiernego. Obligatoryjnie, władze nie mają innego wyboru.

przemopk   12 #9 11.12.2009 18:43

@niezDarek,
a co w tym jest takiego strasznego:
"chodzi mi o niczym nie pohamowaną dyskusję na temat ogólnego życia np. polityka, religia"
pamiętaj, że ukrywanie czy cenzura pewnych informacja ma skutek zupełnie przeciwny.
A pomysł ze zgłaszaniem bloga do "raportu" to daruj, ale jest śmieszny

iGreq   6 #10 11.12.2009 20:26

Onion Forum na Torze zostało troszkę "rozmyte" przez m.in wykopowiczów, którzy zaczęli wypisywać tam różne śmieszne rzeczy i ogólnie robić sobie jaja :D . Ale co by nie patrzeć sieć i to konkretne forum zyskało na popularności, co chyba nie jest dobre :/

niezDarek   9 #11 12.12.2009 01:18

dobra spoko to jedynie moja indywidualna ideologia,

trux   11 #12 12.12.2009 03:53

iGreq @
Główny admin właśnie tego chciał, na skutki poczekamy.

niezDarek@
W Onion forum cieszy mnie brak cenzury (moderacji), poprawności politycznej itp. Można to porównać do Punk Rocka w latach osiemdziesiątych.

niezDarek   9 #13 12.12.2009 11:26

no właśnie, mnie tylko drażni przypominanie że można tam znaleźć treści wymienione przez ciebie

przemek1234   7 #14 12.12.2009 19:40

Tak się składa, że byłem na tym Onion Forum i powiem jedno słowo : SZOK!

dobryogrodnik   2 #15 12.12.2009 22:49

kiedyś było popularne powiedzenie :
zapałki w rękach dziecka , to pożar !
A dziś jak ulał pasuje
=>http://www.youtube.com/watch?v=mFbG8MleyDo ,
pozdro...

iGreq   6 #16 13.12.2009 12:23

Dla niektórych treści na „tym” forum to szok, jednak takie jest życzcie, na zewnątrz piękne i beztroskie, ale też brutalne i podłe. Idąc ulicą widzisz pięknie ubranych ludzi, zadbanych, w super samochodach, wydaje ci się, że oni są nieskazitelni? Pedofilia, gwałty, prostytucja, kazirodztwo, przemoc seksualna itp. To tylko wierzchołek góry lodowej. To wszytko dzieje cały czas, pod płaszczykiem drogiego garnituru, krawacika, świecących bucików i fajnego samochodu. Pod płaszczykiem uśmiechu dobrego tatusia, dziadziusia czy wujaszka. Niemy krzyk w czterech ścianach.
Myślicie, że to są jacyś brudni zboczeńcy czyhający w krzakach pod podstawówką? Jeżeli tak, jesteście w błędzie. Wszędzie są czarne owce, w białym kitelku, w niebieskim uniformie czy czarnej sutannie, to wszystko widać wystarczy tylko wiedzieć gdzie i na co patrzeć.
Dając ludziom wolność i anonimowość w sieci TOR okazuje, że w dziale PL marginalny staje się „problem” typu: wolność słowa, polityka, nacisk władzy, wolą pisać o tym, co ich naprawdę interesuje i fascynuje.

  #17 13.12.2009 14:45

Jesli ktos jest zaciekawiony naprawde anonimowoscia w sieci polecam odpalenie Toru na wirtualnej maszynie :) http://janusvm.com/ Tudziez jego nastepce ktory jest narazie w fazie alpha Tor-vm http://www.torproject.org/torvm/index.html.pl

Miszkurka2000   16 #18 28.02.2010 13:36

Mam pytanie. Czy samo przeglądanie forum jest legalne? Może pytanie jest głupie ale bardzo nie chciałbym zadrzeć z prawem. Jeszcze nie otwierałem żadnego tematu a boje się że mogą tam być zdjęcia które zostaną na moim komputerze przez co mogę mieć później problemy. Jak to z tym jest?

  #19 08.09.2010 13:44

Dziś własnie zainstalowałem wtyczkę do Firefoksa. Tylko gdy mam włączonego Tora to niestety z zadną witryną połączyć się nie mogę. Grzebanie w ustawieniach nic nic daje.
Szkoda bo mnie interesuje tylko to żeby działał i żadne tam fora itp.

  #20 26.10.2010 18:53

Tak długo jak kościół będzie faktycznie narzucał nam swoje średniowieczne normy, wchodzenie na forum będzie ryzykowne. Dziś tropią (i słusznie) pedofilów, a już zaczną in vitro czy prezerwatywy używając do tego państwowej policji.

  #21 29.12.2010 16:22

Cebulowe forum wywołuje szok??? Dla mnie szokiem jest czytanie niektórych idiotów na tym forum.
"Senta", masz jakieś dowody na poparcie swoich urojeń?
Jeśli chcesz obrzucić błotem katolików to wejdź na onet albo strony GW...cokolwiek napiszesz nikt tam tego nie ocenzuruje - chyba że napiszesz coś niepochlebnego o semitach albo partiach lewicowych.
Cieszę się że mamy wolność wypowiedzi i mogę tu wyrazić swą opinię.
Ale do rzeczy :)
TOR gdzie nie spojrzeć jest zachwalany jako brama do wolności.
Niekomu nie przyszło do głowy że "NAJCIEMNIEJ JEST POD LATARNIĄ"
http://www.poradykomputerowe.pl/bezpieczenstwo_sieci/dane_wyciekaja_przez_tora-9...