Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nie taki Tor straszny jak go malują

Zaciekawiony ostatnimi informacjami medialnymi o sieci Tor, postanowiłem sprawdzić o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Z publicznie podawanych informacji możemy się dowiedzieć, że z dobrodziejstw anonimowej sieci korzystają pedofile, nekrofile i zoofile, a do wymiany informacji służy im Onion forum.

Przez jeden dzień śledziłem dyskusje tam prowadzone, i jednoznacznie mogę stwierdzić, że osoby o zwichniętych preferencjach seksualnych, to mniejszość. Dla Policji natomiast, może to być źródłem cennych informacji operacyjnych. Generalnie forumowicze wyrażają się o pedofilach i innych zwyrodnialcach bardzo pogardliwie, czemu trudno się dziwić. Poruszane zagadnienie dotyczą wszystkich sfer życia, zarówno tych prawnie dozwolonych jak i zakazanych.

reklama

Ostatnio dowiedziałem się, że według Policji każdy użytkownik Tora jest domniemanym pedofilem, istny absurd. Tor oferuje anonimowość, co w dzisiejszych czasach jest atutem. Każdy ma wolną wolę i sumienie, którym powinien się kierować.

Na koniec, coś dla dziennikarzy. Celem dziennikarstwa powinno być rzetelne podawanie informacji, a nie pogoń za tanimi sensacjami. Pragnę podziękować, za darmową reklamę Tora.

Zapraszam do dyskusji. 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze