Nie tylko Live Drive

Strona główna Aktualności

O autorze

Jakiś czas temu pisaliśmy o Live Drive - usłudze sieciowego dysku oferowanego przez Microsoft w odpowiedzi na GDrive. Teraz pojawiły się dalsze informacje.

Usługa Microsoftu nosi nazwę Live Storage. Nie będzie oferować dokładnie tej samej funkcjonalności jaką, według pogłosek, ma mieć GDrive. Będzie za to przypominać serwis FolderShare dając dostęp do zdalnego komputera przez Internet.

Do tego pojawi się usługa SkyDrive, która umożliwi użycie 2 GB lub więcej z przestrzeni dyskowej oferowanej przez skrzynkę pocztową Windows Live. Nie wiadomo jak SkyDrive będzie współpracować z Live Drive.

Obecnie Microsoft oferuje też SDrive, które jest nazwą kodową usługi Windows Live Messenger Sharing Folders umożliwiającej przesyłanie plików przez komunikatory Messenger. Ta funkcjonalność zostanie rozszerzona przez umożliwienie współdzielenia plików przez grupy znajomych.

Jakby tego było mało Microsoft pracuje nad technologią Project M. Projekt ten jest obecnie częścią Windows Live i w przyszłości ma być graficznym frontendem opartym na WinFS służącym do wymiany, edycji i przechowywania plików i innych danych, np. poczty.

© dobreprogramy
s