Nie tylko Microsoft zainteresowany Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

W piątek bez wątpienia wiadomością dnia była oferta zakupu Yahoo! za ponad 44,6 miliarda dolarów złożona przez Microsoft. Ceny akcji firmy z Sunnyvale na piątkowej sesji giełdy w Nowym Jorku podskoczyły o połowę. Trzeba przyznać, że oferta z ceną o 62% wyższą od rynkowej rzeczywiście robi wrażenie. Najprawdopodobniej nie uda się jej nikomu przebić, ale okazuje się, że pomimo tego nie tylko Microsoft jest zainteresowany zakupem Yahoo!.

Według informacji zdobytych przez Silicon Valley Insider, kilka funduszy hedgingowych już od jakiegoś czasu zamierzało złożyć swoje oferty. Mówi się, że miały to zrobić w najbliższych dniach. Innym zainteresowanym był też News Corp., który od połowy ubiegłego roku zabiegał o połączenie Yahoo! i MySpace. Czy może konkurować z Microsoftem? Finansowo na pewno nie, ale być może nie tylko pieniądze będą liczyć się w tej rozgrywce.

Póki co nie ma jeszcze żadnych oficjalnych rozstrzygnięć. Yahoo! poinformowało jedynie, że rozważa ofertę Microsoftu. Niektórzy analitycy uważają, że Microsoft już wygrał - chociażby dlatego, że nie musi tak jak fundusze kierować się wyłącznie chłodnymi kalkulacjami.

© dobreprogramy