Nie tylko Nintendo patrzy na rynek urządzeń mobilnych. Sony zapowiada demko gry z Vity na iOS oraz Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Producenci urządzeń przenośnych, z dnia na dzień cieszących się coraz większą popularnością, odbierają chleb twórcom kieszonkowych konsol, nic więc dziwnego, że ci kombinują, jak by tu się odgryźć. Od lat trzymające się swojej niezależnej ścieżki rozwoju Nintendo w końcu powiedziało pas i zapowiedziało zespół do spraw mobilnych, którego zadaniem będzie zainteresowanie użytkowników smartfonów oraz tabletów markami i postaciami firmy, by pomyśleli nad zakupem takiego 3DS-a. Sony okazuje się idzie podobną drogą, wypuszczając demko gry na PlayStation Vita w... App Store oraz Play.

Od jakiegoś już czasu właściciel marki PlayStation wydawał małe projekty towarzyszące premierom gier na swoje konsole (że wspomnę o Ratchet & Clank: Before The Nexus czy Bentley's Hackpack), a teraz idzie krok dalej. Wyraźnie testowo, bo nowego podejścia próbuje z PS Vita Pets: Puppy Parlor, czyli przeznaczonymi dla dzieci Zwierzakami: Salonem, a nie czymś ważniejszym, lecz zawsze łatwiej zacząć od gry słabej graficznie.

Darmowe demko oferuje cztery mini gry, od pościgu za kościami, przez zbijanie baniek i utrzymywanie równowagi, po przeciąganie zabawki. Głównym zadaniem jest jednak prowadzenie tytułowego salonu dla psich piękności, poprzez stylizowanie różnorakich szczeniaków, za co dostaje się pieniądze na zakup bonusów, w tym kostiumów dla zwierzaków. Część strojów przenieść będzie można do pełnej wersji tytułu na PSV.

Warto przypomnieć, że Sony od dłuższego już czasu prowadzi również program PlayStation Mobile (od maja dostępny także dla deweloperów w Polsce). W skład pakietu dla programistów, przygotowanego z myślą o łatwiejszym przepisywaniem projektów między urządzeniami przenośnymi a PlayStation Vita, wchodzi też już obsługa technologii Unity, niezwykle uznanej w niezależnym środowisku tzw. Indie.

© dobreprogramy

Komentarze