Nie tylko Prisma. Aplikacje, które zamienią fotkę w sztukę i działają też na Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Prisma dostępna jest obecnie tylko na urządzenia z systemem iOS 8+. W bliżej nieokreślonej przyszłości pojawić ma się wersja na Androida. Jeśli nie macie iPhone’a, a macie zapędy do transformowania swoich fotografii, możemy polecić Wam kilka podobnych do Prismy narzędzi, które również przynoszą ciekawe wizualnie efekty.

Pikazo

Dla Pikazo wszystko jest sztuką – mówią autorzy. Ta mobilna aplikacja może nie zdobyła takiego rozgłosu jak Prisma, ale podobnie jak ona wykorzystuje sieci neuronowe do symulowania sposobów, w jakie mózg może widzieć i przetwarzać obrazy. Efekty są albo bardzo ciekawe, albo zupełnie nijakie, można powiedzieć, że rozstrzał jest większy, niż w wypadku Prismy.

Pikazo znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida i iOS-a.

Mlvch

Mlvch pozwala na nałożenie na zdjęcia efektów upodabniających obrazek do twórczości znanych malarzy. Autorzy mówią o algorytmach, które mogą naśladować pędzel Malewicza, Kandińskiego, Pollocka i wielu innych. Aplikacja nie pozwala sama na robienie fotografii, za to ułatwia dzielenie się końcowymi efektami w sieciach społecznościowych.

Mlvch dostępny jest w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida i iOS-a.

ArtBot

Dołącz do szaleństwa na punkcie neurosztuki, wgraj swoje ulubione dzieło sztuki, dodaj swoje zdjęcie i patrz, jak sztuczna inteligencja przekształca je w coś, co mógłby namalować Rembrandt czy Van Gogh. Aplikacja oferuje też spory zestaw szablonów, z którymi możesz eksperymentować na swoich fotkach.

ArtBota można pobrać z naszej bazy oprogramowania w wersjach na Androida i iOS-a. Uwaga, aplikacja wymaga logowania przez aktywne konto na Facebooku.

Dreamscope (Marzenieskop)

To wykorzystująca sieci neuronowe aplikacja przeglądarkowa, niczego instalować tu nie musisz. Wystarczy zalogować się (przez Facebooka), wgrać swoją fotkę, wybrać filtr i czekać na efekty. Znajdziecie Dreamscope pod adresem dreamscopeapp.com.

Deepart.io

Kolejna aplikacja przeglądarkowa, która podobnie jak i poprzednicy korzysta z sieci neuronowych do wygenerowania widowiskowych przekształceń zdjęć. Za darmo dostaniemy tylko niewielkiej rozdzielczości obrazek ze znakiem wodnym, serwis oferuje jednak też płatne usługi – jeśli efekt końcowy nam się bardzo spodoba, to możemy zamówić sobie nawet ultrawysokiej rozdzielczości wydruki na wysokiej jakości papierze. Deepart dostępny jest pod adresem deepart.io.

© dobreprogramy