Nie tylko Vista...

Strona główna Aktualności

O autorze

Ten tydzień jest szczególny, można powiedzieć: "dla każdego coś miłego". Wczoraj pojawiła się beta systemu Windows Vista ale konkurencja nie śpi. We wtorek pojawiła się pierwsza wersja testowa najnowszego wydania dystrybucji Mandriva Linux.

Jest to pierwsza z czterech przewidywanych wersji testowych (harmonogram wydawniczy). W połowie września pojawi się wersja ostateczna. Będzie ona stanowiła podstawę do przygotowania pudełkowych wersji Mandrivy. Na jej bazie powstanie edycja Discovery, PowerPack i PowerPack-Plus. W sprzedaży pojawią się one w połowie października.

Darmowa wersja Mandriva Linux - Download Edition - pojawi się na serwerach ftp w kilka tygodni po oficjalnej przemierze. Najprawdopodobniej będzie to połowa listopada. Osoby, które nabyły lub dopiero planują zakup Mandriva Linux 10.1 PowerPack będą mogły skorzystać ze specjalnych warunków zakupu najnowszej wersji systemu Mandriva Linux 2006.

Wersję beta pobrać można z serwerów ftp, których lista znajduje się na stronie: mandrivalinux.com/en/mandrivalinux-2006-beta

© dobreprogramy
s