r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie wiek się liczy...

Strona główna Aktualności

Japoński haker podpisujący się pseudonimem "Sunakuzira" został ujęty przez policję. Przypisuje mu się włamania na 140 stron umieszczonych na serwerach w 23 krajach - takiego wyniku nie uzyskał jeszcze żaden haker działający z terytorium Japonii. W całej tej historii najbardziej niezwykłe jest jednak to, że "Sunakuzira" okazał się być... 15-latkiem.

Mieszkający w mieście Hamamatsu (prefektura Shizuoka) licealista pierwszych włamań dokonał w listopadzie ubiegłego roku. Z użyciem domowego komputera i programów pobranych z Internetu zhakował kilka brytyjskich i amerykańskich stron, umieszczając na nich protesty przeciwko rozpoczęciu wojny w Iraku. Z czasem umiejętności nastolatka rosły. Chłopiec zaczął się włamywać na strony w innych krajach - na serwerystrony prowadzone przez firmy, agendy rządowe i instytucje edukacyjne.

Policja złapała "Sunakuzirę" szukając osób zamieszanych w poważne przestępstwa internetowe. To, że nastolatek "wpadł" właśnie teraz, paradoksalnie może być dla niego korzystne. Japonia zaostrzyła bowiem ostatnio przepisy dotyczące niewłaściwego wykorzystywania Internetu, jednak nowe prawo nie weszło jeszcze w życie. Okolicznością łagodzącą jest też fakt, że haker jest niepełnoletni. Dlatego najprawdopodobniej uniknie kary.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.