r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie zapłaci za MSBlasta

Strona główna Aktualności

Microsoft zwolnił Jeffrey Lee Parsona - nastolatka, który stworzył robaka MSBlast - z obowiązku wypłaty 500 tys. USD odszkodowania. Gigant z Redmond zgodził się zamienić wymierzoną przez sąd karę na 225 godzin prac społecznych.

MSBlast to kopia słynnego Blastera, która zainfekowała około 50 tys. komputerów i doprowadziła do chwilowego zablokowania serwerów Microsoftu. W styczniu, po przyznaniu się do winy, Parson został skazany na 18 miesięcy więzienia, 3 lata nadzoru kuratorskiego i 100 godzin prac społecznych, a także wypłatę odszkodowania. Teraz Microsoft zgodził się odstąpić od ściągnięcia odszkodowania, w zamian za dodatkowych 225 godzin prac społecznych. Informując o swoim geście firma zastrzegła jednak, że wykonywana w ramach zadośćuczynienia praca nie może mieć związku z internetem i komputerami.

Twórca oryginalnego Blastera, jednego z najbardziej efektywnych wirusów ostatnich lat (co najmniej 9,5 mln zainfekowanych systemów), wciąż pozostaje nieznany.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.