reklama

"Niebezpieczna" poprawka znów dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft wznowił dystrybucję poprawki KB977165 wchodzącej w skład biuletynu MS10-015. Początkowo sądzono, że łata powoduje w niektórych komputerach występowanie niebieskiego ekranu śmierci (BSOD) jednak późniejsze śledztwo wykazało, że prawdziwym winowajcą zamieszania był rootkit Alureon.

By uchronić użytkowników przed dalszymi problemami, poprawka z biutetynu bezpieczeństwa MS10-015 została wyposażona w mechanizm, który uniemożliwia aktualizację w przypadku, gdy komputer jest zakażony wirusem Alureon lub podobnym. Równocześnie Microsoft zaleca posiadaczom zawirusowanych komputerów instalację programu antywirusowego i przeskanowanie systemu.

Poprawka KB977165 została wycofana z Windows Update w czwartek, 11 lutego, a więc dwa dni po opublikowaniu biuletynu bezpieczeństwa MS10-015. Przedstawiciele korporacji podkreślają, że zarówno w momencie wycofania łatki jak i obecnie - po jej przywróceniu - nie zawiera ona żadnych błędów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama