r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niebezpieczne OpenOffice?

Strona główna Aktualności

Darmowy pakiet biurowy OpenOffice jest od początku zachwalany jako bezpieczniejszy od głównego rywala - Office firmy Microsoft. Miesiąc temu pojawiły się pierwsze rysy na idealnym wizerunku.

Mowa tu o kompleksowej analizie przeprowadzonej przez francuskie Ministerstwo Obrony, miesiąc temu wyciekły pierwsze informacje, z których wynikało, że OpenOffice nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo makr. Teraz ukazał się pełny raport, specjaliści z ministerstwa twierdzą, że ogólny poziom bezpieczeństwa pakietu nie prezentuje się zbyt dobrze. Twierdzą oni, że w pewnych aspektach może być on nawet mniej bezpieczny niż produkt Microsoftu. Twórcom zarzuca się zbyt duże wzorowanie się na pierwowzorze, przez co powielono wiele błędów.

Mimo, iż niedawno wydana nowa wersja naprawia część luk, specjaliści twierdzą, że OpenOffice jest nadal wrażliwy na pewnego typu ataki. Raport został opublikowany w paryskim czasopiśmie dotyczącym wirusów komputerowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.