Niebezpieczne dodatki do Firefoksa usunięte

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla ujawniła na łamach swojego bloga, że dwa eksperymentalne dodatki dedykowane przeglądarce Firefox - Sothink Web Video Downloader 4.0 oraz wszystkie wersje Master Filer - były zarażone koniem trojańskim. Oba zostały już usunięte z katalogu dodatków (AMO).

Wg informacji opublikowanych przez Mozillę, dodatek Sothink Web Video Downloader 4.0 zarażony wirusem Win32.LdPinch.gen został pobrany 4 tys. razy zaś Master Filer zarażony wirusem Win32.Bifrose.32.Bifrose użytkownicy Firefoksa ściągnęli ponad 600 razy. Administracja katalogu dodatków zwiększyła ilość narzędzi stosowanych w łańcuchu testów na obecność wirusów i stwierdziła, że pozostałe dodatki są wolne od złośliwego oprogramowania i nie ma ryzyka dalszych infekcji.

Mozilla zaleca osobom, które pobrały pechowe dodatki, by przeskanowały swój komputer oprogramowaniem antywirusowym - jest to jedyny sposób na pozbycie się trojanów z systemu, samo usunięcie zainfekowanych plików z Firefoksa nie wystarczy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu