r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niebezpieczny geocaching

Strona główna Aktualności

Geocaching to zdobywająca popularność gra wymyślona przez użytkowników odbiorników GPS. Polega na ukrywaniu specjalnie przygotowanych skarbów-skrzynek i podawaniu ich dokładnej lokalizacji, odczytanej właśnie dzięki użyciu technologii GPS, do publicznej wiadomości. Inni uczestnicy korzystając z tych wskazówek starają się znaleźć pozostawiony przedmiot.

Przyglądając się zasadom gry trudno uznać, że może ona stanowić zagrożenie dla biorących w niej udział. Jeden z graczy w amerykańskim stanie Idaho cudem uniknął śmierci, gdy policjanci zauważyli go w momencie, gdy zostawiał on pod jednym z mostów skrzynkę przygotowaną dla innych współgraczy, co zostało zinterpretowane jako podkładanie bomby. Dodatkowo, miał on przy sobie odtwarzacz MP3, który został wzięty za detonator. Na szczęście nie skończyło się tragedią, a pechowy gracz został ukarany 300 dolarowym mandatem za zaśmiecanie. Już wielokrotnie zdarzało się, że wzywano saperów do podejrzanie wyglądających pakunków, które okazywały się być skarbami geocachingu. Niestety, przyczyniają się do tego niektórzy gracze, którzy zostawiają paczki w pobliżu miejsc, będących teoretycznymi celami ataków terrorystycznych, co jest sprzeczne z zasadami gry.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.