Niebezpieczny wirus Worm/MiMail.A

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak ostrzegają eksperci firm antywirusowych, w Internecie pojawił się nowy wirus o nazwie Worm/MiMail.A, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie.

Worm/MiMail.A to robak który rozprzestrzenia się drogą mailową, krążąc po całym świecie. Wykorzystuje on dziurę w zabezpieczeniach przeglądarki Microsoft Internet Explorer, która umożliwia wykonanie programu wirusa na lokalnym komputerze. Robak rozsyła swoje kopie na adresy zgromadzone w skrzynce mailowej zarażonego komputera. Do wiadomości dołączany jest załącznik o nazwie message.zip, który zawiera plik message.html. Wykorzystując błąd IE, message.html generuje nowy plik i wykonuje go.

Jak ostrzega Steven Sundermeier, wiceprezes Central Command - firmy zajmującej się zabezpieczaniem produktów i usług - Worm/MiMail.A rozprzestrzenia się w alarmującym tempie. Pierwsze próby śledzenia wirusa wskazują, że najbardziej na atak wirusa narażeni są użytkownicy komputerów w USA. Aż 61% potwierdzonych przypadków zarażenia nowym robakiem pochodziło właśnie z tego kraju".

Poniżej przedstawiono przykładową formę maila zawierającego wirusa (tłumaczenie w nawiasach):


Temat: twoje konto

Treść: Hello there, I would like to inform you about important information regarding your email address. This email address will be expiring. Please read attachment for details. (Witaj, chciałem Cię poinformować o ważnej wiadomości dotyczącej twojego konta pocztowego. Ten adres stanie się nieaktualny. Proszę, przeczytaj szczegóły w załączniku.)

Best regards, Administrator (Pozdrawiam Administrator)

Załącznik: message.zip


Problem likwiduje Poprawka zbiorcza Q330994 dla programu Outlook Express - do pobrania w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń

© dobreprogramy
s