r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niedługo automatyczne aktualizacje w Adobe Readerze

Strona główna Aktualności

We wtorek 13 kwietnia Adobe udostępni nowe wersje programów Adobe Reader i Acrobat (9.3.2 i 8.2.2) dla Windowsa, a także Mac OS X. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy, aplikacje będą wyposażone m.in. w automatyczną aktualizację.

Takie informacje podał Steve Gottwals z Adobe na blogu firmy. Dotychczas program jedynie informował o możliwości pobrania i instalacji aktualizacji. Dzięki nowemu rozwiązaniu będą one ściągane i instalowane bez pytania o zgodę użytkownika. Oczywiście, wcześniej musimy zezwolić aplikacji na stosowanie takiej metody. Nowe rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo narzędzi do przeglądania plików w formacie PDF. Jest o co walczyć, bo według rankingu F-Secure, Reader jest obecnie najbardziej wystawionym na ataki programem. Aż 48,87% ataków dokonywanych w zeszłym roku za pośrednictwem dokumentów było związanych z tą aplikacją. Nic więc dziwnego, że Adobe chce poprawić bezpieczeństwo Readera. Być może firma zdecyduje się też na częstsze wprowadzanie aktualizacji i poprawek.

Możliwość automatycznej aktualizacji zostanie wprowadzona wyłącznie w programach dostępnych dla systemu Windows. Takiej możliwości nie otrzymają właściciele komputerów Mac.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.