reklama

Nielimitowane przeglądanie Internetu w Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Play uruchomił dziś usługę, która jest ukłonem w stronę osób aktywnie korzystających z mobilnego Internetu. Formuła WWW pozwala na nielimitowane przeglądanie stron WWW składających się z tekstu, zdjęć oraz elementów Flash i Java. Oferta dostępna jest dla nowych aktywacji i przy przedłużaniu umów w taryfach: Nowy Play Online 15 GB, 20 GB i PRO oraz Nowy Play Online dla Firm 17 GB, 30 GB i PRO.

Formuła WWW przyda się raczej do zmniejszenia zużycia pakietu niż całkowicie nielimitowanego korzystania z Sieci, bo jest obwarowana wieloma ograniczeniami. Usługa dotyczy tylko danych pobieranych i nie stosuje się do wysyłania. Ponadto formuła nie obejmuje ruchu P2P (np. Skype, Spotify czy BitTorent), szyfrowanych połączeń (m.in. HTTPS, IPSEC VPN i SSL VPN), pobierania plików, strumieniowego przesyłania danych (np. z YouTube czy Vimeo) i używania komunikatorów internetowych. Oprócz tego pakiet zużywa się podczas transferu plików (m.in. przez FTP), korzystania z protokołów poczty internetowej (m.in. IMAP, POP3, SMTP) i proxy, wysyłania danych przez HTTP (dotyczy to np. wypełniania formularzy) i każdego innego ruchu opartego o protokół IP (w tym TCP i UDP). Z powyższych ograniczeń wyłączone są dwie usługi — Audiobooki w Play i WiMP w Play.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama